Հայաստանի ՀՆԱ աճը 2006 թվականի հունվար-սեպտեմբերին կազմել է 12.5 %
Երեւան, 20 հոկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2006 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանի համախառն ներքին արդյունքի /ՀՆԱ/ աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 12.5%:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, ՀՆԱ ծավալը 2006 թվականի հունվար-սեպտեմբերին կազմել է 1720063.0 մլն դրամ:
2006 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին արդյունաբերական արտադրության ծավալը հանրապետությունում կազմել է 468010.6 մլն դրամ ` 2005 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրճատվելով 1.6%-ով:
Միջին ամսեկան աշխատավարձը 2006 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին նախորդ տարվա համեմատ աճել է 22.1%-ով` կազմելով 61320 դրամ: Ընդ որում,աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում ավելացել է 22.6 տոկոսով եւ նշված ժամանակահատվածում կազմել է 42684 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում 75074 դրամ (աճը` 20,6%):
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, 2006 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանի արտաքին առեւտրային շրջանառությունը կազմել է 944.2 մլրդ դրամ կամ $ 2208.2մլն` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 12.1%-ով:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնեցին Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, 2006 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում արտահանման ծավալը կազմել է 298.4 մլրդ դրամ կամ $699.4 մլն, ներմուծման ծավալը` 645.8 մլրդ դրամ կամ $ 1508.7 մլն:
Հայաստանի արտաքին առեւտրային բալանսի դեֆիցիտը 2006 թվականի հունվար-օգոստոսին կազմել է 347.4 մլրդ դրամ, կամ $ 862.9 մլն:

В январе-сентябре 2006 года ВВП Армении вырос на 12,5%
Ереван, 20 октября /Медиамакс/. Рост ВВП в Армении в январе-сентябре 2006 года составил 12,5% по сравнению с тем же периодом прошлого года.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной службе статистики, объем ВВП в январе-сентябре 2006 года составил1720063.0 млн. драмов.
Объем промышленного производства в республике в январе-сентябре 2006 года составил 468010.6 млн. драмов, сократившись по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 1,6%.
Среднемесячная зарплата в Армении в январе-сентябре 2006 года увеличилась по сравнению с тем же периодом 2005 года на 22,1% и составила 61320 драмов. При этом зарплата в бюджетных организациях увеличилась на 22,6% и составила в отчетный период 42684 драмов, а в небюджетных организациях – 75074 драмов (рост - 20,5%). --0--
Внешнеторговый оборот Армении в январе-сентябре 2006 года составил 944.2 млрд. драмов или $2208.2 млн., увеличившись по сравнению с тем же периодом 2005 года на 12,1%.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной службе статистики, объем экспорта составил в отчетный период 298.4 млрд. драмов или $699.4 млн., а импорта – 645.8 млрд. драмов или $1508.7 млн.
Дефицит внешнеторгового баланса в январе-сентябре 2006 года составил 347.4 млрд. драмов или $862.9 млн.