ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտապանների հաշվի ստուգումը՝ ավտոմատացված համակարգով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդներն այսուհետ կարող են ավտոմատացված ռեժիմով ստուգել քարտային հաշվի վիճակը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում նշել են, որ բանկի բոլոր քարտապանները հնարավորություն ունեն օրվա ցանկացած պահին աշխարհի ցանկացած կետից վերահսկել իրենց քարտային հաշիվները:
Քարտային հաշվին իրական մնացորդի վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալու համար անհրաժեշտ է զանգահարել բանկի պրոցեսինգային կենտրոն +37410 56 07 08 հեռախոսահամարով, որը նշված է քարտի հակառակ կողմում, հետեւելով ձայնային ազդանշաններին, տոնային ռեժիմով ընտրել անհրաժեշտ մենյուն, որից հետո հավաքել քարտի 16-նիշանի համարը եւ բանկային գաղտնաբառը:
«Ձայնային մենյուի այս ծառայությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդ-քարտապաններին ապահովում է քարտային հաշվին մնացորդի վերաբերյալ օպերատիվ, անվճար եւ անվտանգ տեղեկատվության ստացում օրը 24 ժամ առանց օպերատորի հետ կապ հաստատելու անհրաժեշտության: Շնորհիվ այդ ծառայության` հաշիվը կարելի է ստուգել 20 վայրկյանի ընթացքում: Հաճախորդին հաղորդվում է հաշվի մնացորդը քարտի հիմնական արժույթով (այսինքն` այն արժույթով, ոըը հաճախորդն ընտրել է որպես հիմնական ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում բազմարժութային քարտ բացելիս (AMD, USD, EUR, RUR)) որպես բոլոր հաշիվների ընդհանուր գումարի մնացորդ` հաշվարկված ՀՀ ԿԲ տվյալ օրվա փոխարժեքով»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հիշեցրել են, որ բանկի քարտապաններն ունեն եւս մեկ հնարավորություն վերահսկելու իրենց քարտային հաշիվները` ուղարկելով հարցում «SMS banking» ծառայության միջոցով քարտի հաշվեկշիռը ստուգելու համար:

Держатели карт Банка ВТБ (Армения) смогут проверять баланс автоматически
Держатели карт Банка ВТБ (Армения) отныне смогут автоматически проверять баланс своего карточного счета.
Как сообщили в банке, все владельцы платежных карт Банка ВТБ (Армения) имеют возможность контролировать свои карточные счета в любое время суток и из любой точки планеты.
Для получения информации о реальном остатке на карточном счету необходимо позвонить по телефонному номеру процессингового центра Банка ВТБ (Армения) +37410 560708, указанному на обратной стороне карты, затем, следуя голосовым указаниям, в тоновом режиме выбрать необходимое меню, после чего - ввести 16-значную цифру номера карты и банковский пароль.
«Услуга голосового меню позволяет клиентам-держателям пластиковых карт Банка ВТБ (Армения) обеспечить оперативное, бесплатное и безопасное получение информации о состоянии карточного счета 24 часа в сутки без необходимости связываться с оператором. Благодаря этой услуге проверить счет можно за 20 секунд. При этом клиенту сообщается остаток карты в основной валюте счета (т.е. в валюте, которую клиент выбрал как основную при открытии мультивалютной карты (AMD, USD, EUR, RUR) в Банке ВТБ (Армения) в качестве общей суммы остатков на всех счетах, рассчитанных по курсу ЦБ РА на конкретный день в валюте основного счета», - говорится в сообщении банка.
Напомним, что держатели карт банка имеют еще одну возможность проверить остатки своих карточных счетов посредством услуги SMS banking.