ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացնում է կուտակային հաշվի բացման պայմանները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է, որ բանկում հնարավոր է «ձեռնտու պայմաններով անդընդմեջ կուտակել ազատ դրամական միջոցներ եւ ցանկացած պահի անարգել տնօրինել դրանք»:
Բանկն առաջարկում է հաճախորդներին բացել կուտակային հաշիվ՝ տարեկան մինչեւ 8% տոկոսադրույքով, կատարել անսահմանափակ մուտքային եւ ելքային գործարքներ՝ առանց տոկոսագումարների կորստի:
Կուտակային հաշիվն անժամկետ դրամական ավանդ է, որը հնարավորություն է տալիս անընդմեջ կուտակել միջոցներ եւ ստանալ տոկոսագումարներ` չկորցնելով հաշվի միջոցով բանկային գործարքներ կատարելու հնարավորությունը (ի տարբերություն ժամկետային ավանդների, որոնք ունեն գումարի տեղաբաշխման կոնկրետ ժամկետ եւ հիմնականում թույլ չեն տալիս մասնակի կամ ամբողջապես օգտագործել գումարը` պահպանելով կուտակված տոկոսագումարները):
Կուտակային հաշվի առանձնահատկությունն այն է, որ կարելի է այն համալրել առանց քանակական սահմանափակումների, բավականին փոքր գումարներով, ինչը կօգնի հաճախորդներին կուտակել գումարներ հստակ նպատակներով: Գումարների մուտքագրման ու ելքագրման բոլոր գործարքների մասին տեղեկատվությունը հասանելի կլինի հաճախորդին կուտակային հաշվի ամենամսյա քաղվածքների տեսքով:
Կուտակային հաշիվը բացվում է ՀՀ դրամով, անվճար: Առաջին կուտակումը հաճախորդը կատարում է հաշիվը բացելու պահին՝ նվազագույնը 10 հազ. ՀՀ դրամի չափով:
Կուտակային հաշվի ամենօրյա միջին մնացորդի մեծությունից կախված` հաճախորդին վճարվող տոկոսադրույքը հասնում է 8%-ի: Ինչքան շատ գումար կա հաշվին, այդքան բարձր է տոկոսադրույքը: Տոկոսագումարները հաճախորդին են վճարվում եւ ավելացվում են հաշվի մնացորդին ամեն ամիս:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում մինչեւ 2015թ. օգոստոսի 31-ը գործում է կուտակային հաշիվների վերաբերյալ ակցիա, որի շրջանակում անկախ հաշվի մնացորդից, գործում է ամենաբարձր տոոկսադրույքը` 8%՝ առանց հաշվի սպասարկման ամենամսյա միջնորդավճարի:
Կուտակային հաշիվ բացելիս ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հաճախորդին տրամադրվում է նաեւ Ինտերնետ բանկինգ անվճար ծառայությունը: Կուտակային հաշիվը կարելի է համալրել նաեւ Երեւանում եւ ՀՀ տարբեր մարզերում տեղակայված Telcell 1200 տերմինալների միջոցով:

Банк ВТБ (Армения) представляет условия открытия накопительных счетов
Банк ВТБ (Армения) объявляет «новые выгодные условия непрерывного накопления свободных денежных средств, которыми можно беспрепятственно распоряжаться в  любой момент».
Банк предлагает клиентам открыть накопительный счет с процентной ставкой до 8% годовых, совершать по счету приходные и расходные операции без ограничений и без потери процентов.
Накопительный счет – это бессрочный денежный вклад, который дает возможность непрерывно накоплять средства и получать проценты, не теряя при этом возможности проводить банковские операции по счету (по сравнению со срочными вкладами, которые имеют конкретный срок размещения средств и в основном полностью или частично не допускают использования средств с сохранением накопленных процентов).
Особенностью накопительного счета является то, что счет можно пополнять без количественных ограничений достаточно мелкими суммами, что поможет клиентам накоплять средства для конкретных целей. Все операции по зачислению и списанию средств будут доступны клиенту для просмотра в ежемесячных выписках накопительного счета.
Накопительные счета открываются бесплатно в армянских драмах. Первое накопление клиент осуществляет в момент открытия счета в размере минимум 10 тыс. драмов.
В зависимости от величины среднедневных остатков на накопительном счету ежемесячно клиенту выплачивается процентная ставка до 8%. Чем больше средств размещено на счету, тем выше процентная ставка. Проценты по счету выплачиваются и прибавляются на остаток счета ежемесячно.
Также до 31 августа 2015г. в банке действует акция по накопительным счетам, в рамках которой независимо от размера остатка счета, устанавливается самая высокая процентная ставка – 8% без ежемесячной комиссии за обслуживание счета.
При открытии накопительного счета в Банке ВТБ (Армения) клиенту предоставляется бесплатная услуга Интернет-банкинг. Накопительный счет можно пополнять также посредством более 1 200 платежных терминалов ТелСел, размещенных в Ереване и регионах.