Ռուբեն Վարդանյանը նավթային փոխադրումներով կզբաղվի
«Վարդանյան, Բրոյտման եւ գործընկերներ» ընկերությունը գնել է «Բալտտրանսսերվիս» ՍՊԸ-ի (ԲՏՍ) բաժնետոմսերի 40 %-ը:
«Վեդոմոստի» թերթն այսօր գրում է, որ ԲՏՍ-ը նավթատար բեռների ամենախոշոր փոխադրողներից է Ռուսաստանում, ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրներում: ԲՏՍ-ն աշխատում է նավթային ընկերությունների հետ երկարատեւ պայմանագրերով եւ մինչեւ 2018 թվականն ապահովված է պատվերներով:
«Վարդանյան, Բրոյտման եւ գործընկերներ» ներդրումային բուտիկի բացման մասին Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարել էր անցած գարնանը: «Մենք զբաղվելու ենք հաճախորդներին խորհրդատվության մատուցմամբ, կիսվելու ենք նրանց հետ մեր փորձով եւ գիտելիքներով, միեւնույն ժամանակ լինելով համաներդրող: Տարբեր նախագծեր ենք մուտք գործելու իմ սեփական կապիտալով, ինչպես նաեւ մեր հաճախորդների ու գործընկերների գումարներով», - ասել էր Վարդանյանը 2014 թ. ապրիլին «Վեդոմոստիին» տված հարցազրույցում:
Նրա գործընկերն է «Տրոյկա դիալոգ»-ի եւ «Սբերբանկ CIB»-ի նախկին կառավարիչ տնօրեն Միխայիլ Բրոյտմանը: ՍՊԱՐԿ համակարգի տվյալներով, Վարդանյանին է պատկանում ընկերության 75%-ը, իսկ Բրոյտմանին՝ 25%-ը:

Рубен Варданян займется перевозками нефти
Газета Ведомости пишет сегодня, что БТС - один из крупнейших перевозчиков нефтеналивных грузов в России, странах СНГ и Балтии. БТС работает по долгосрочным контрактам с нефтяными компаниями и обеспечена загрузкой до 2018 года.
Об открытии инвестиционного бутика «Варданян, Бройтман и партнеры» Рубен Варданян объявил прошлой весной. «Мы будем заниматься консультированием клиентов, делиться с ними своими знаниями и опытом, будучи при этом соинвесторами проектов. Будем входить в различные проекты с моим собственным капиталом, а также с деньгами наших клиентов и партнеров», - говорил Варданян в интервью «Ведомостям» в апреле 2014 г.
Его партнер по проекту - бывший управляющий директор «Тройки диалог» и «Сбербанк CIB» Михаил Бройтман. По данным СПАРК, у Варданяна в компании - 75%, у Бройтмана - 25%.