«Տաշիրը»-ը եւ «Սկոլկովո»-ն համատեղ ուսումնասիրություններ կկատարեն
«Տաշիր» ընկերությունների խումբն ու մոսկովյան «Սկոլկովո» բիզնես-դպրոցի Քաղաքային հետազոտությունների կենտրոնը համատեղ ուսումնասիրություններ կանցկացնեն՝ խթանելու Մոսկվայի եւ շրջանի անշարժ գույքի շուկայում քաղաքային քաղաքականության զարգացումը:
Համապատասխան հուշագիրը ստորագրվել է Մոսկովյան չորրորդ ուրբանիստական ֆորումի շրջանակում:
«Հետազոտությունները, որ կներկայացնի մեր կենտրոնը, կօգնեն մասնավոր բիզնեսին եւ քաղաքային իշխանություններին սահմանել զարգացման հեռանկարները եւ աճի հնարավորությունները»,- ասել է մոսկովյան «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ռեկտոր Անդրեյ Շառոնովը:
«Նմանատիպ հետազոտություն առաջին անգամ կանցկացվի, եւ մենք հույս ունենք, որ «Սկոլկովո» բիզնես-դպրոցի ու «Տաշիր» խմբի համաձայնագիրը խթան կհանդիսանա քաղաքային քաղաքականության հայեցակարգի հետագա զարգացման ու կատարելագործման համար»,- ասել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի կորպորատիվ հաղորդակցման եւ մարքեթինգի դեպարտամենտի ղեկավար Զառա Աջեմյանը:
«Սկոլկովո»-ի հիմնադիրների թվում է գործարար եւ բարերար, IDeA բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը: Նա 2006-2011 թթ. ղեկավարել է «Սկոլկովո»-ն:

«Ташир» и бизнес–школа СКОЛКОВО подписали соглашение
В рамках IV Московского урбанистического форума ГК «Ташир» и Центр городских исследований бизнес-школы СКОЛКОВО подписали соглашение о намерениях, предусматривающее проведение исследований с целью развития городской политики Москвы в области недвижимости.
«Исследования, которые представит наш Центр, помогут частному бизнесу и городским властям определить перспективы развития и возможности для роста», - сказал ректор Московской школы управления СКОЛКОВО Андрей Шаронов.
«На протяжении многих лет «Ташир» является создателем объектов недвижимости различного назначения и имеет внушительный опыт реализации самых масштабных проектов по всей России. Подобное исследование будет проводиться впервые и мы надеемся, что соглашение между бизнес-школой СКОЛКОВО и Группой «Ташир» даст новый импульс к дальнейшему развитию и совершенствованию концепции городской политики», - сказала глава департамента корпоративных коммуникаций и маркетинга группы компаний «Ташир» Зара Аджемян.