Արդշինինվեստբանկը վերանվանվել է Արդշինբանկ եւ սկսում է ռեբրենդինգ
«Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ն հայտարարել է ս.թ. դեկտեմբերի 24-ից լիարժեք ռեբրենդինգ սկսելու մասին: Այս կապակցությամբ բանկի Վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը նշել է.
«Այսօր լինելով խոշորագույն հայկական բանկ` Արդշինինվեստբանկը շարունակում է իրականացնել իր զարգացման ռազմավարական ծրագիրը եւ այդ ծրագրի շրջանակներում անցկացնում ռեբրենդինգի արշավ: Նոր իմիջ ստեղծելիս` փորձել ենք դրանում արտացոլել բանկի հիմնական արժեքներն ու փիլիսոփայությունը` բազմամյա փորձը, նորարական տեխնոլոգիաների օգտագործումը եւ հաճախորդների ակնկալիքները գերազանցելու մշտական ձգտումը: Մեր նոր ոճն ունիվերսալ է` հիմնված պարզության եւ հարմարավետության սկզբունքների վրա: Այն ժամանակակից է, թեթեւ եւ հիշվող: Գունային գամման համադրում է բանկին երկար տարիներ բնորոշ ավանդական գույները: Բանկի նոր կերպարը հաստատում է, որ բանկը կայուն է եւ հասանելի: Վստահ ենք, որ մեր այս քայլը կողջունեն մեր հաճախորդները, ում կարծիքը մենք շատ ենք կարևորում: Մենք ուժեղ ենք միասին»:
«Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ն գրանցվել է 2003թ. փետրվարին: Նույն թվականի մարտ-մայիս ամիսներին բանկը ձեռք է բերել այդ ժամանակաշրջանի համակարգային «Արդշինբանկ» ԲԲԸ առողջ ակտիվների եւ պարտավորությունների զգալի մասը իր մասնաճյուղային ցանցի հետ միասին, իսկ նույն թվականի նոյեմբերին` «Ագրոբանկ» ԲԲԸ-ի հիմնական բիզնեսն իր մասնաճյուղերի հետ միասին: Սակայն «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ն լուծարվող «Արդշինբանկ» ԲԲԸ եւ «Ագրոբանկ» ԲԲԸ բանկերի իրավահաջորդը չի հանդիսացել եւ չի էլ հանդիսանում:
Բանկը հանդիսանում է Հայաստանի խոշորագույն բանկերից մեկը եւ ունի լայն մասնաճյուղային ցանց՝ 55 մասնաճյուղ:

Ардшининвестбанк переименован в Ардшинбанк и начинает процесс ребрендинга
ЗАО «Аршининвестбанк» объявил о начале проведения полномасштабного ребрэндинга с 24 декабря текущего года. В связи с этим председатель Правления банка Мгер Григорян отметил:
«Являясь на сегодняшний день крупнейшим армянским банком, Ардшининвестбанк продолжает реализовывать свой стратегический план развития и кампания по ребрэндингу проходит в рамках этого плана. Работая над созданием нового имиджа, мы стремились отразить в нем основные ценности и философию банка – многолетний опыт, применение инновационных технологий и постоянное стремление превосходить ожидания своих клиентов. Наш новый стиль универсальный, основанный на принципах простоты и удобства. Он современный, легкий и запоминающийся. Цветовая гамма сочетает традиционные для банка в течение многих лет цвета. Новый образ подтверждает, что банк стабилен и доступен. Мы уверены, что этот шаг будет приветствоваться нашими клиентами, мнением которых мы очень дорожим. Вместе мы сильны!».
ЗАО «Ардшининвестбанк» был зарегистрирован в феврале 2003 года. В марте-мае того же года банк приобрел большую часть здоровых активов и обязательств системообразующего тогда банка ОАО «Ардшинбанк» вместе с филиалами, а в ноябре того же года, приобрел и основную часть бизнеса ОАО «Агробанк» вместе с филиалами. Однако ЗАО «Ардшининвестбанк» не являлся и не является правоприемником ликвидируемых ОАО «Ардшинбанк» и ОАО «Агробанк».