06.07.2017 | 13:02 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2017թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար են հետեւյալ բանկերը՝ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկ (398), ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ (255) եւ Կոնվերս Բանկ (141):
Լրատվական կայքերում հիշատակումների թվով առաջատար է Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը՝ 362 հիշատակում, թերթերում առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 59 հիշատակում: Հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով առաջատար է Արարատբանկը՝ 14 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը՝ 247 հիշատակում, երկրորդը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն է՝ 198 հիշատակում, երրորդն այս ցուցանիշով Կոնվերս բանկն է՝ 99 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատարը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն է՝ 78%, 198 դրական հիշատակում 255-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Արդշինբանկն է՝ 76%, 78   դրական հիշատակում 103-ից, երրորդը Կոնվերս բանկն է՝ 70%, 99  դրական հիշատակում 141-ից:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են 32 կայքեր, թերթեր (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ (12 անվանում):

06.07.2017 | 13:02 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за II квартал 2017 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидерами являются следующие банки: Акба-Кредит Агриколь Банк (398 упоминаний), Банк ВТБ (Армения) (255) и Конверс Банк (141).
По количеству упоминаний в новостных сайтах первую позицию занимает Акба-Кредит Агриколь Банк – 362  упоминаний, в газетах лидирует Банк ВТБ (Армения) – 59 упоминаний. В информационных программах телекомпаний лидирует Араратбанк – 14 репортажей.
По количеству положительных упоминаний лидером является Акба-Кредит Агриколь Банк - 247 упоминаний, на втором месте Банк ВТБ (Армения) - 198, а на третьем Конверс Банк – 99.
В общем числе положительных упоминаний в процентном соотношении лидирует Банк ВТБ (Армения) – 198 из 255 упоминаний (78%) . Второй по данному показателю - Ардшинбанк – 78  из 103 упоминаний (76%) , на третьем месте – Конверс Банк – 99 из 141 упоминаний (70 %).
По части банковского мониторинга проводится мониторинг 32 сайтов, 16 газет и информационных телепрограмм 12 телекомпаний.