NatWest-ը գործընկերություն է սկսել OpenAI-ի հետ
NatWest-ը դարձել է Մեծ Բրիտանիայի առաջին բանկը, որը համագործակցում է OpenAI-ի հետ՝ արհեստական բանականության ընդունումը արագացնելու եւ «հաճախորդների կարիքներն ավելի լավ բավարարելու համար»:
NatWest-ը կներդնի OpenAI-ի գեներատիվ AI տեխնոլոգիան: Բանկը նշում է, որ թվային օգնականների ծառայությունները «առանցքային» են:
Բանկի այս ծառայությունները ներկայում ներառում են սպառողների համար նախատեսված Cora+ չաթ-բոտը, որը կառուցված է IBM Watsonx հարթակի վրա, ինչպես նաեւ AskArchie+ չաթ-բոտ ծառայությունը, որն օգտագործվում է բացառապես բանկի աշխատակիցների կողմից:
OpenAI-ի տեխնոլոգիան բանկի հաճախորդներին թույլ կտա «լուծել ավելի բարդ խնդիրներ, ներառյալ խարդախության եւ խաբեության դեպքերի հայտնաբերումն ու դրանց կարգավորումը», ասվում է NatWest-ի հաղորդագրության մեջ:

NatWest заключил партнерство с OpenAI
NatWest стал первым банком в Великобритании, заключившим партнерство с компанией OpenAI для ускорения внедрения искусственного интеллекта «с целью эффективного удовлетворения потребностей клиентов».
NatWest внедрит технологию генеративного искусственного интеллекта OpenAI, отмечая, что сервисы цифровых ассистентов является «ключевой областью».
В настоящее время эти сервисы включают в себя чат-бот Cora+, ориентированного на потребителей, разработанного на платформе IBM Watsonx, а также AskArchie+ - чат-бот сервис, используемый исключительно сотрудниками банка.
Технология OpenAI будет использоваться для помощи клиентам для «решения более сложных задач, включая выявление и урегулирование случаев мошенничества и обмана», говорится в сообщении NatWest.