Visa-ն ներդրումներ է կատարել Աֆրիկայի չորս ֆինտեխ ստարտափներում
Visa-ն ներդրումներ է կատարել չորս ֆինտեխ ստարտափներում, որոնք ավարտել են իր Africa Fintech Accelerator ծրագիրը:
Ներդրումները ստացել ել. արհեստական բանականության կիրառմամբ հասցեների հավաստագրման OkHi հարթակը Նիգերիայում, HR եւ վճարումների Workpay հարթակը Քենիայում, բիզնեսի վարկավորման եւ վճարումների Oze հավելվածը Գանայում եւ ռեստորանների ծրագրային ապահովման մատակարար Orda.Africa-ն, որը գործում է Նիգերիայում եւ Քենիայում:
Ներդրումների ծավալը չի բացահայտվում։
Ընդհանուր առմամբ, Visa-ն ներդրումներ է կատարել 45 ստարտափներում եւ 15 լրացուցիչ գործընկերության համաձայնագրեր կնքել Africa Fintech Accelerator ծրագրի շրջանակներում, որը մեկնարկել էր 2023 թվականին Amazon Web Services-ի (AWS) աջակցությամբ:

18.11.2024 | 10:56 Главная страница / Новости / Финтех /
Visa инвестировала в четыре финтех-стартапа, завершивших участие в ее программе Africa Fintech Accelerator.
Инвестиции получили: платформа для верификации адресов с использованием искусственного интеллекта OkHi в Нигерии, HR и платежная платформа Workpay в Кении, приложение для бизнес-кредитования и платежей Oze в Гане и поставщик программного обеспечения для ресторанов Orda.Africa, работающий в Нигерии и Кении.
Объем инвестиций не раскрывается.
В общей сложности Visa инвестировала в 45 стартапов и заключила 15 дополнительных партнерских соглашений в рамках программы Africa Fintech Accelerator, которая была запущена в 2023 году при поддержке Amazon Web Services (AWS).