Visa-ն կգնի Featurespace-ը՝ էկոհամակարգի լրացուցիչ պաշտպանության համար
Մոտ մեկ ամիս առաջ Sky News-ը հաղորդել էր, որ Visa-ն եւ Featurespace-ը բանակցություններ են վարում 700 միլիոն ֆունտ արժողությամբ գործարքի շուրջ:
2008 թվականին հիմնադրված Featurespace-ը մասնագիտացած է փողերի լվացման դեմ պայքարի եւ խարդախության կանխարգելման վրա: Ընկերության ARIC Risk Hub հարթակը օգտագործում է իրական ժամանակում մեքենայական ուսուցման ծրագրակազմ՝ ավելի քան 180 երկրներում ռիսկերը գնահատելու եւ խարդախության եւ ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարելու համար:
Visa-ում ասել են, որ Featurespace-ի ընդգրկումը ընկերության խարդախությունների կանխարգելման պորտֆելում լրացուցիչ պաշտպանություն կապահովի վճարումների էկոհամակարգի համար:

Visa купит Featurespace для дополнительной защиты платежной экосистемы
Visa подписала соглашение о приобретении британской компании по обнаружению мошенничества Featurespace.
Сделка должна быть одобрена регулирующими органами и будет закрыта в 2025 финансовом году.
Новость о подписании соглашения появилась через месяц после того, как Sky News сообщила, что Visa и Featurespace ведут переговоры о потенциальной сделке на сумму в 700 миллионов фунтов.
Основанная в 2008 году Featurespace специализируется на борьбе с отмыванием денег, предотвращением мошенничества. Платформа компании ARIC Risk Hub использует программное обеспечение машинного обучения в режиме реального времени для оценки рисков и борьбы с мошенничеством и финансовыми преступлениями в более чем 180 странах.
Visa заявила, что включение Featurespace в портфель компании по предотвращению мошенничества позволит обеспечить дополнительную защиту платежной экосистемы.