Revolut-ը գործարկել է Robo-Advisor ծառայությունը
Ընկերությունը նշել է, որ Robo-Advisor-ի նպատակն է բավարարել աճող պահանջարկը մատչելի ներդրումային տարբերակների հանդեպ։
Սկսնակ ներդրողների համար ներդրումների ուսումնասիրությունն ու կառավարումը ժամանակատար եւ բարդ գործընթաց է, եւ նոր ծառայությունը նախատեսված է ներդրումային գործընթացն ավտոմատացնելու համար: Պատասխանելով մի շարք հարցերի՝ հաճախորդներն իրենց համար ստեղծում են դիվերսիֆիկացված եւ իրենց կարիքներին հարմարեցված պորտֆել: Այնուհետև այն կառավարվում է ավտոմատ կերպով՝ հաճախորդի ֆինանսական նպատակների եւ ռիսկի դիմելու պատրաստակամության հիման վրա:
Robo-Advisor-ին հասանելիություն ստանալու համար նվազագույն ներդրումը կազմում է 100 եվրո, իսկ տարեկան կառավարման վճարը՝ պորտֆելի արժեքի 0,75%:

Revolut запустила сервис Robo-Advisor
Компания отметила, что целью Robo-Advisor является удовлетворение растущего спроса на доступные варианты инвестирования.
Для многих потенциальных инвесторов исследование и управление инвестициями является трудоемким и сложным процессов, и новый сервис предназначен для автоматизации инвестиционного процесса. Ответив на ряд вопросов, клиенты создают для себя полностью диверсифицированный и индивидуальный портфель. Затем этот портфель управляется автоматически, при этом инвестиции осуществляются на финансовых целей клиента и готовности к риску.
Минимальная инвестиция для доступа к Robo-Advisor составляет 100 евро с годовой комиссией за управление в размере 0,75% от стоимости портфеля.