Սբերբանկի վարչության նախագահի տեղակալ Ստանիսլավ Կուզնեցովն այսօր մեկնարկած Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակում ներկայացրել է բանկի ինովացիոն նոր նախագծերը: Ստորեւ առանձնացրել ենք Ստանիսլավ Կուզնեցովի ելույթների ընտրանին՝ կազմված Banki.ru կայքի նյութերի հիման վրա:******Սբերբանկը ներկայացրել է բիզնեսի համար նախատեսված SberB2B հարթակը (մարկետփլեյսը): Հարթակը թեստային ռեժիմով կաշխատի հունիսի 1-ից, արդյունաբերական շահագործումը կսկսվի հուլիսի 10-ից:«Մենք բոլորս սովոր ենք նրան, որ գոյություն ունեն ինտերնետ-խանութներ եւ հանգիստ կարող ենք համացանցի միջոցով ապրանքներ եւ ծառայություններ ձեռք բերել: Սակայն բիզնեսի համար մինչ օրս նման հարթակ գոյություն չունի: Մեր հարթակում կարող են առցանց ռեժիմով բիզնես գործարքներ իրականացնել բոլոր ընկերությունները եւ պետական հաստատությունները»:******Բանկը նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին նախատեսում է սկսել անօդաչու ուղղաթիռների փորձնական թռիչքները՝ կանխիկ գումար եւ բեռներ Ռուսաստանի հեռավոր շրջաններ տեղափոխելու համար:«Մենք մեր ռոբոտատեխնիկական լաբորատորիայում շարունակում ենք ակտիվ աշխատանքներ տանել մի քանի տեսակի դրոնների վրա: Այսօր ուսումնասիրվում, ստեղծվում, կառուցվում եւ մոդելավորվում են առնվազն 5-6 տեսակի տարբեր դրոններ»: 16.05.2018 | 10:38 Ռոբոտները բանկերում՝ մարդկանց հետ միասին կամ նրանց փոխարեն 2018 թվականին Սբերբանկը կներկայացնի նոր անօդաչու թռչող սարք, որը նախագծված է ուղղաթիռի ձեւաչափով: Այն փոքր չափեր ունի, թափը չի գերազանցում երեք մետրը: Սարքը կարող է տեղափոխել մոտ 70 կիլոգրամ բեռ:******Դեմքերի ճանաչման համակարգը, որը մշակվել է Սբերբանկի կողմից՝ VisionLabs ընկերության հետ համատեղ, թեստավորման մեկ ամսվա ընթացքում օգնել է Մոսկվայի մետրոյում 42 հանցագործի բերման ենթարկել:«Մենք այդ համակարգում ներբեռնել ենք 50 հազ. հանցագործի լուսանկար, որոնք գտնվում են դաշնային հետախուզման բազայում: Ընդ որում, այդ նկարների մեծ մասը վատ որակի է: Արդյունքում՝ մեկ ամսվա ընթացում մետրոյի չորս կայարաններում ձերբակալվել է 42 հանցագործ»:Այդ տեխնոլոգիաները պահանջված կլինեն օդանավակայաններում, մարդկանց զանգվածային կուտակումների վայրերում, այդ թվում՝ անհայտ կորածներին որոնելու ընթացքում: Մոտ ժամանակներում Սբերբանկի նախագահ Գերման Գրեֆը Մոսկվայի քաղաքապետի հետ կքննարկի համակարգի ներդրումը ՌԴ մայրաքաղաքում:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 19845

Заместитель председателя правления Сбербанка Станислав Кузнецов в рамках открывшегося сегодня Петербургского международного экономического форума раскрыл новые инновационные проекты банка.Предлагаем подборку выступлений Станислава Кузнецова, составленную по материалам сайта Banki.ru.******Сбербанк представил платформу - маркетплейс для бизнеса SberB2B. Площадка заработает 1 июня в тестовом режиме, промышленная эксплуатация начнется 10 июля.«Мы все привыкли к тому, что у нас есть интернет-магазин, и мы спокойно можем покупать продукты и услуги по интернету. Но такой платформы для бизнеса не существует на сегодняшний день. В нашей платформе смогут все компании, государственные предприятия в режиме онлайн совершать все бизнес-операции».******Банк планирует в ноябре-декабре начать пробные полеты беспилотных вертолетов для доставки наличных и грузов в отдаленные регионы России. «Мы в нашей лаборатории робототехники продолжаем активные работы над несколькими типами дронов. Как минимум, 5-6 разных дронов сегодня исследуются, создаются, строятся и используются в моделях». 16.05.2018 | 10:38 Роботы в банках: вместе с людьми либо вместо них Уже в 2018 году Сбербанк покажет новый беспилотный летательный аппарат, который построен в формате вертолета. Он небольших размеров, у него размах не более трех метров, и он может перевозить около 70 килограммов груза.******Система распознавания лиц, разработанная Сбербанком совместно с компанией VisionLabs, за месяц тестирования смогла распознать и помогла задержать 42 преступника в московском метро. «Мы загрузили в эту систему 50 тыс. фотографий преступников, которые находятся в базе данных федерального розыска. Причем большинство этих фотографий - плохого качества. В результате 42 рецидивиста за месяц были задержаны на четырех станциях метро».Эти технологии будут востребованы для применения в аэропортах, в местах массового скопления людей, в том числе для поиска пропавших. В скором времени президент Сбербанка Герман Греф обсудит с мэром Москвы перспективу внедрения системы в столице. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 19848