Դարձի՛ր բաժնետեր. Հայէկոնոմբանկը բաժնետոմսեր է թողարկել
01.08.2022 | 17:45 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Արժեթղթերի շուկա /
«Հայէկոնոմբանկը, լինելով բանկային համակարգի կազմավորման ակունքներում, ավելի քան 30 տարիների ձեռք բերած փորձի շնորհիվ տարեցտարի ամրապնդում է իր դիրքերը շուկայում՝ ապահովելով ֆինանսական ցուցանիշների կայուն աճ:
Բանկի բաժնետոմսերի գրավչության մասին է խոսում վերջին 5 տարիներին (30.06.2017թ. համեմատ 30.06.2022թ.) բաժնետոմսերի հաշվեկշռային արժեքի մոտ 80% աճը, որը զուգակցվում է շահաբաժինների ամենամյա վճարման քաղաքականությամբ՝ մեծապես կարեւորելով ինչպես բաժնետերերի պահանջները, այնպես էլ բանկի արդյունավետ զարգացումը, որը դարձյալ նպաստելու է բաժնետերերի շահերին: Վերջին 20 տարիներին բանկն իր բաժնետերերին շահաբաժին է վճարել 18 անգամ:
Բաժնետերերին հնարավորություն է ընձեռվում ոչ միայն ստանալ տարեկան շահաբաժին, այլեւ մասնակից դառնալ բանկի կառավարմանը՝ մաս կազմելով իրականացվող մի շարք նախագծերին: Հայէկոնոմբանկի նկատմամբ ձեւավորված վստահության մասին է վկայում բաժնետերերի աճող քանակը, որոնց թիվը մոտենում է 6,000-ին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Բաժնետոմս կարելի է ձեռք բերել Երեւան քաղաքում եւ մարզերում գործող բանկի թվով 54 մասնաճյուղից: Մանրամասների համար կարող եք այցելել բանկի կայքէջ: