ԱրարատԲանկը՝ «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ-ի դրամային եւ դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխող
ԱրարատԲանկը կտեղաբաշխի «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի կողմից սույն թվականի ապրիլի 20-ին թողարկվող անվանական արժեկտրոնային դրամային եւ դոլարային պարտատոմսերը։
Ինչպես տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, տեղաբաշխվելու են 12,5% արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությամբ, 300,000,000 ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով եւ 6,5% արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությամբ, 1,400,000 ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր։
Մեկ դրամային պարտատոմսի անվանական արժեքը կկակզմի 10,000 ՀՀ դրամ, իսկ մեկ դոլարային պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 25 ԱՄՆ դոլար։ Թե՛ դրամային, թե՛ դոլարային պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը՝ 24 ամիս։

АраратБанк - андеррайтер драмовых и долларовых облигаций УКО «ФИНКА»
АраратБанк разместит именные купонные драмовые и долларовые облигации, выпущенные ЗАО УКО «ФИНКА» 20 апреля текущего года.
Как сообщили в пресс-службе банка, будут размещены облигации общим объемом в 300, 000, 000 драмов с годовой купонной доходностью 12,5% и общим объемом в 1, 400, 000 долларов США с годовой купонной доходностью 6,5%.
Номинальная стоимость одной драмовой облигации составит 10, 000 армянских драмов, а номинальная стоимость одной долларовой облигации - 25 долларов США. Срок обращения как драмовых, так и долларовых облигаций составляет 24 месяца.