IDBank-ը դոլարային պարտատոմսերի 2020թ. 2-րդ թողարկումն է իրականացրել
Հաշվի առնելով IDBank-ի կողմից թողարկված պարտատոմսերի նկատմամբ զգալի պահանջարկը՝ ս.թ. օգոստոսի 27-ին բանկը նոր դոլարային տրանշ է թողարկել։
Ինչպես նշել են բանկում 2020-ի երկրորդ թողարկման անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 5 մլն ԱՄՆ դոլար։ Պարտատոմսերի ժամկետայնությունը 27 ամիս է, արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը` 4,75%, արժեկտրոնը վճարվելու է եռամսյա պարբերականությամբ։
2020թ. երկրորդ թողարկման պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են օգոստոսի 27-ից մինչեւ նոյեմբերի 26-ը ներառյալ, որից հետո ցուցակվելու են «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ -ում եւ գնանշվելու են շուկա ստեղծողի (Marketmaker) կողմից։
Պարտատոմս ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է լրացնել համապատասխան հայտը եւ ներկայացնել բանկ։ Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այստեղ։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 05 հունիս 2020թ. Թիվ 1/291 Ա որոշմամբ։ Ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին եւ թողարկման հիմնական պայմաններին  կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank выпустил 2-й транш долларовых облигаций 2020 года
Учитывая значительный спрос на выпущенные IDBank-ом облигации, 27-го августа этого года банк выпустил новый долларовый транш.
Общий объем номинальных купонных облигаций второго выпуска 2020 года составляет 5 млн долларов США. Срок обращения облигаций - 27 месяцев,  годовая процентная ставка - 4,75%, облигации будут выплачиваться ежеквартально.
Облигации второго выпуска 2020 года будут размещены с 27-го августа по 26-е ноября, после чего будет осуществлен листинг облигаций в ОАО «Армянская фондовая биржа». Облигации будут котироваться посредством Marketmaker-а.
Для приобретения облигаций необходимо заполнить соответствующую заявку и подать в банк. Полную информацию по облигациям можете найти здесь.
Проспект Облигаций зарегистрирован в ЦБ РА решением Председателя ЦБ PА N 1/291A от 5-го июня 2020 года.