IDBank-ը պարտատոմսերի հոբելյանական 10-րդ տրանշն է թողարկում
Ինչպես նշել են բանկում, պարտատոմսերի ժամկետայնությունը 2 տարի 3 ամիս է, արժեկտրոնային տարեկան եկամտրաբերությունը՝ 4,75%, արժեկտրոնը վճարվելու է եռամսյա պարբերականությամբ։
Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Արման Ասատրյանի խոսքով՝ այս թողարկումը 2020 թվականի առաջին, բայց ընդհանուր առմամբ IDBank-ի 10-րդ՝ հոբելյանական թողարկումն է, ընդ որում այն սպասված էր հաճախորդների կողմից:
«Պարտատոմսերն այսօր ամենապահանջված ու եկամտաբեր ֆինանսական գործիքներից են համարվում։ Դա պայմանավորված է ինչպես վերջերս տեղի ունեցած հարկային օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով, այնպես էլ մեր հաճախորդների՝ բանկի նկատմամբ  վստահությամբ»,- ասել է Արման Ասատրյանը։
AMANLBB2AER1 տարբերակիչ ծածկագրով 2020թ. առաջին  թողարկման պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2020թ. հուլիսի 22-ից մինչեւ 2020թ. հոկտեմբերի 20-ը ներառյալ, որից հետո ցուցակվելու են «Հայաստանի ֆոնդային բորսա»-ում եւ գնանշվելու են շուկա ստեղծողի (Marketmaker) կողմից։
Պարտատոմս ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է լրացնել համապատասխան հայտը եւ ներկայացնել բանկ։ Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այստեղ։
Պարտատոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 1/291Ա որոշմամբ։ Ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին եւ թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ  IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank выпускает юбилейный 10-й транш облигаций
Как сообщили в банке, срок обращения облигаций составляет 2 года 3 месяца, годовая процентная ставка - 4,75%, купон будет выплачиваться поквартально.
По словам Финансового директора банка Армана Асатряна, это первый выпуск за 2020 год, но в целом это десятый юбилейный выпуск IDBank-а, причем он был ожидаем клиентами.
«Облигации сегодня являются самыми востребованными и прибыльными инструментами. Это связано как с недавними налоговыми изменениями, так и доверием наших клиентов к банку»,- отметил Арман Асатрян.
Облигации 10-го транша под аббревиатурой AMANLBB2AER1 будут размещены с 22 июля по 20 октября 2020 года, после чего будет осуществлен листинг облигаций в «Армянской фондовой бирже», облигации будут котироваться посредством создателя рынка (Marketmaker).
Для приобретения облигаций необходимо заполнить соответствующую заявку и подать в банк. Полную информацию про облигации можете найти здесь.
Проспект облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением N 1/291A Председателя ЦБ PА. Электронная версия проспекта и основные условия выпуска размещены на официальном веб-сайте IDBank-а.