Յունիբանկը թողարկում է 5% եկամտաբերությամբ դոլարային պարտատոմսեր
Բանկում նշել են, որ պարտատոմսերը կունենան $5 մլն ծավալ, տարեկան 5% եկամտաբերություն: Արժեկտրոնային եկամուտը կվճարվի եռամսյակային պարբերականությամբ:
Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը $100 է, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս:
Պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել բանկի գլխամասային գրասենյակում կամ 47 մասնաճյուղերից մեկում:
Տեղաբաշխման ժամկետը սահմանված է մինչեւ 2019թ. մայիսի 20-ը:
«Մենք արդեն հաջողությամբ տեղաբաշխել ենք դրամով եւ դոլարով ութ թողարկում, ինչը փաստում է Յունիբանկի պարտատոմսերի նկատմամբ բնակչության հետաքրքրության մասին: Պարտատոմսերը խնայողություններն ավելացնելու շահավետ միջոց են»,- նշել է Յունիբանկի Ներդրողների եւ միջազգային կազմակերպությունների հետ հարաբերությունների զարգացման վարչության պետ Մարգարիտա Համբարձումյանը:
Բանկի թողարկած անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ եւ երաշխավորված են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից:

Юнибанк выпускает долларовые облигации доходностью 5%
В банке отметили, что облигации будут выпущены на общую сумму в $5 млн с доходностью 5% годовых. Купонный доход будет выплачиваться ежеквартально.
Номинальная стоимость одной облигации составляет  $100, срок обращения - 36 месяцев.
Приобрести облигации можно в головном офисе Юнибанка или в любом из его 47 филиалов.
Срок размещения – до 20 мая 2019 г.
«Мы уже успешно разместили восемь выпусков в драмах и долларах, что демонстрирует доверие населения Армении к облигациям Юнибанка. Инвестиции в облигации – это хороший способ защитить свои деньги от инфляции и увеличить объём сбережений»,- отметила руководитель управления по развитию отношений с инвесторами и  международными организациями Юнибанка Маргарита Амбарцумян.
Облигации банка доступны любому физическому и юридическому лицу и, как и депозиты, защищены на законодательном уровне Фондом гарантирования возмещения вкладов.