ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում. 2025թ II եռամսյակի արդյունքները
Banks.am-ը, հիմնվելով Մեդիամաքս մեդիա ընկերության մշակած MaxMonitor մեդիա մոնիտորինգի համակարգի տվյալների վրա, ներկայացնում է «ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» եռամսյակային համառոտ հաշվետվությունը:
2025թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը (787 հիշատակում), որին հաջորդում են IDBank-ը (746 հիշատակում) եւ Կոնվերս Բանկը (711 հիշատակում):
II եռամսյակում լրատվական կայքերում առաջատար է Ամերիաբանկը՝ 762 հիշատակում, թերթերում IDBank-ը՝ 21 հոդված, իսկ հեռուստատեսությամբ ԱրարատԲանկը՝ 18 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է Կոնվերս Բանկը՝ 704 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով IDBank-ն է՝ 673 հիշատակում, երրորդը Ամերիաբանկը՝ 593 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատար է Ֆասթ բանկը՝ 99,3 %, 451 դրական հիշատակում 454-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Կոնվերս Բանկն է՝ 99,0 %, 704 դրական հիշատակում 711-ից, երրորդը՝ ԱրարատԲանկն է՝ 96,9 %, 344 դրական հիշատակում 355-ից:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2025թ. 1-ին եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

04.07.2025 | 10:32 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за второй квартал 2025 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является Америабанк (787 упоминаний), на втором месте по этому показателю IDBank (746 упоминаний), на третьем – Конверс Банк (711 упоминаний).
За второй квартал 2025 года по числу упоминаний в новостных сайтах лидером является Америабанк – 762 упоминания, в газетах лидером является IDBank – 21 статей, а на телевидении лидером является АраратБанк – 18 репортажей.
По количеству положительных упоминаний лидером является Конверс Банк (704 упоминаний), второй по этому показателю IDBank (673 упоминания), третий – Америабанк (593 упоминания).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидером является Фаст Банк – 99,3 %, (451 положительных из 454-х). Второй по этому показателю  Конверс Банк – 99,0 %, (704 положительных из 711-и), третий – АраратБанк – 96,9 % (344 положительных упоминаний из 355-и).