ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում. 2024թ II եռամսյակի առաջատարները
2024թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է Ակբա բանկը (555 հիշատակում), որին հաջորդում են Ամերիաբանկը (512 հիշատակում) եւ Ֆասթ Բանկը (436 հիշատակում):
Երկրորդ եռամսյակում լրատվական կայքերում հիշատակումների թվով առաջատար է Ակբա բանկը՝ 546 հիշատակում, թերթերում հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 18 հոդված, իսկ հեռուստատեսությամբ առաջատարը Ամերիաբանկն է՝ 5 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է Ակբա բանկը՝ 476 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով IDBank-ն է՝ 424 հիշատակում, երրորդը Կոնվերս Բանկն է՝ 411 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատար է IDBank-ը՝ 97,9 %, 424 դրական հիշատակում 433-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Ամիօ Բանկն է՝ 97,5 %, 388 դրական հիշատակում 397-ից, երրորդը՝ Կոնվերս Բանկն է՝ 97,2 %, 411 դրական հիշատակում 423-ից:
MaxMonitor -ի բաժանորդներն են մի քանի տասնյակ մասնավոր ընկերություններ եւ պետական մարմիններ՝ բանկեր, հեռահաղորդակցության օպերատորներ, նախարարություններ եւ գերատեսչություններ, միջազգային կազմակերպություններ, դեսպանություններ եւ այլն:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2024թ. 1-ին եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

03.07.2024 | 11:02 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за второй квартал 2024 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является Акба банк (555 упоминаний), на втором месте по этому показателю Америабанк (512 упоминания), на третьем – Фаст Банк (436 упоминаний).
За второй квартал 2024 года по числу упоминаний в новостных сайтах лидером является Акба банк (546 упоминаний), по упоминаниям в газетах лидером является ВТБ (Армения) - 18 статей, на телевидении  лидером является Америабанк - 5 репортажей.
По количеству положительных упоминаний лидером является Акба банк (476 упоминаний), второй по этому показателю IDBank (424 упоминания), третий - Конверс Банк (411 упоминание).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидером является IDBank - 97,9 %, (424 положительных из 433-х). Второй по этому показателю  Амио Банк - 97,5 %, (388 положительных из 397-и), третий - Конверс Банк -97,2 %, (411 положительных упоминания из 423-х).