ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում. 2024թ. 1-ին եռամսյակի արդյունքները
2024թ. առաջին եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը (1164 հիշատակում), որին հաջորդում են Կոնվերս Բանկը (449 հիշատակում) եւ IDBank-ը (427 հիշատակում):
1-ին եռամսյակում թե լրատվական կայքերում, թե թերթերում և թե հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը. լրատվական կայքերում՝ 1137 հիշատակում, թերթերում՝ 20 հոդված և հեռուստատեսությամբ՝ 7 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը՝ 851 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով Կոնվերս Բանկն է՝ 425 հիշատակում, երրորդը IDBank-ն է՝ 404 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատար է Ֆասթ Բանկը՝ 98,1 %, 265 դրական հիշատակում 270-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Յունիբանկն է՝ 97,8 %, 182 դրական հիշատակում 186-ից, երրորդը՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան է 95,5 %, 42 դրական հիշատակում 44-ից:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2023թ. 4-րդ եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Армянские банки в СМИ: Итоги первого квартала 2024г.
По данным за первый квартал 2024 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является Америабанк (1164 упоминания), на втором месте по этому показателю Конверс Банк (449 упоминаний), на третьем – IDBank (427 упоминаний).
За первый квартал 2024 года и по числу упоминаний в новостных сайтах, и по упоминаниям в газетах, и на телевидении лидером является Америабанк: по числу упоминаний в новостных сайтах (1137 упоминаний), по упоминаниям в газетах (20 статей) и на телевидении (7 репортажей).
По количеству положительных упоминаний лидером является Америабанк (851 упоминание), второй по этому показателю Конверс Банк (425 упоминаний), третий - IDBank (404 упоминания).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидером является Фаст Банк - 98.1 %, (265 положительных из 270-и). Второй по этому показателю  Юнибанк - 97.8 %, (182 положительных из 186-и), третий - Библос Банк Армения -95.5%, (42 положительных упоминания из 44-х).