Հայաստանն այս տարի եւս չի մասնակցի Դավոսի տնտեսական ֆորումին
Այս տարի եւս Հայաստանը չի մասնակցի շվեյցարական Դավոսում կայանալիք Համաշխարհային տնտեսական ֆորումին, որը կանցկացվի հունվարի 21-24-ը:
Այս մասին Banks.am-ին հայտնել են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Համաշխարհային տնտեսական 45-րդ ֆորումն այս տարի կանցկացվի «Համաշխարհային նոր համատեքստ» խորագրի ներքո:
Հայաստանը Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումին չէր մասնակցել նաեւ վերջին տարիներին, ինչը, որպես կանոն, պատճառաբանվում էր մասնակցության հետ կապված մեծ ծախսերով:
Բիզնես, քաղաքական եւ ակադեմիական էլիտայի ավելի քան 2500 ներկայացուցիչներ Դավոսում փորձելու են լուծումներ գտնել համաշխարհային մարտահրավերների հարցում:
Ֆորումի օրակարգի 4 հիմնական ուղղություններն են՝ ճգնաժամ եւ համագործակցություն, աճ եւ կայունություն, նորարարություն եւ արդյունաբերություն, հասարակություն եւ անվտանգություն:

Армения в этом году также не будет представлена на экономическом форуме в Давосе
В этом году  также Армения не будет участвовать во Всемирном экономическом форуме в швейцарском Давосе, который состоится 21-24 января.
Об этом Banks.am сообщили в управлении информации и по связям с общественностью правительства Армении.
Последние несколько лет Армения также  не участвовала в давосских форумах, что, как правило,  объяснялось большими расходами на участие.
Всемирный экономический форум  в этом будет носить название - «Новый глобальный контекст».
Более 2500 представителей бизнес, политической и академической элиты попытаются найти в Давосе решения глобальным вызовам.
Основными направлениями повестки форума станут: кризис и сотрудничество, рост и стабильность, инновации и промышленность, общество и безопасность.