Հրազդանում բացվել է ազգային դրամի պատմության ցուցահանդես
Նախօրեին Հրազդանում բացվել է «Հայաստանի դրամաշրջանառության պատմությունը. ֆինանսներ բոլորի համար» ցուցահանդեսը, որը Կոտայքի մարզի բնակիչներին ներկայացնում է ազգային դրամի ու դրամաշրջանառության պատմությունը, ինչպես նաեւ Կենտրոնական Բանկի (ԿԲ)  գործունեությունը:
Ցուցահանդեսը կտեւի մինչեւ սեպտեմբերի 29-ը՝ այս ընթացքում կկազմակերպվեն դպրոցականների այցելություններ ցուցահանդես: «Երեւանի դպրոցականներն այցելում են Կենտրոնական Բանկ եւ ծանոթանում են բանկի գործունեությանն էքսկուրսիաների միջոցով: ԿԲ-ի այս նախաձեռնության նպատակն է նմանատիպ հնարավորություններ ընձեռել նաեւ մարզերի աշակերտների և բնակիչների համար»,-նշել են Կենտրոնական Բանկում  :
Ազգային դրամի պատմության ցուցահանդեսներ են ԿԲ-ի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել Վանաձորում, Ստեփանակերտում, Իջեւանում, Եղեգնաձորում, Գյումրիում, Գավառում, Աշտարակում եւ Արտաշատում:

В Раздане открылась выставка истории национальной валюты.
Накануне в Раздане открылась выставка «История денежного обращения Армении: финансы для всех", которая представляет жителям Котайкской области историю национальной валюты и обращения, а также деятельность Центрального банка (ЦБ).
Выставка продлится до 29 сентября, в этот период будут организованы посещения школьников. “Ереванские школьники посещают Центральный банк и знакомятся с деятельностью банка посредством экскурсий. Целью данной инициативы Центрального банка является предоставление аналогичных возможностей также студентам и жителям марзов", - отметили в Центральном банке.
По инициативе ЦБ выставки истории национальной валюты были организованы также в Ванадзоре, Степанакерте, Иджеване, Ехегнадзоре, Гюмри, Гаваре, Аштараке и Арташате.