Ռուբեն Վարդանյանի աջակցությամբ Փարպիում ֆուտբոլային մարզադաշտ է կառուցվել
Երեւան: Մեդիամաքս: Փարպի համայնքում կայացել է  ֆուտբոլային մարզադաշտի բացման արարողությունը, որը կառուցվել է համայնքի եւ բարերար Ռուբեն Վարդանյանի համատեղ ջանքերով ։
Փարպիի մարզադաշտի բացումը սեպտեմբերի 11-ին կատարեցին համայնքի ղեկավար Իշխան Առաքելյանը եւ ծրագրի ղեկավար Արթուր Ամիրխանյանը։ Մարզադաշտը իր օրհնությամբ լուսավորեց Մուղնու Սուրբ Գեւորգ վանքի վանահայր Եղիշեն։
Իշխան Առաքելյանը հայտնեց, որ ֆուտբոլի դաշտի կառուցման մեջ իր ավանդը ներդնելու համար Ռուբեն Վարդանյանը կպարգեւատրվի «Ղազար Փարպեցի» ոսկե մեդալով։
Միջոցառմանը ներկա էր Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի Ֆուտբոլի եւ թենիսի ամբիոնի վարիչ Արամ Գրիգորյանը, որը համայնքի երեխաներին նվիրեց ֆուտբոլային գնդակներ եւ մասնագիտական գրականություն։
Բացման արարողությանը հաջորդեց «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբի մանկապատանեկան երկու թիմերի հանդիպումը, որն ավարտվեց ոչ-ոքի՝
2-2 հաշվով։
Բացի ֆուտբոլային մարզադաշտից, Փարպի համայնքում նախատեսվում է կառուցել նաեւ սպորտային համալիր, բասկետբոլի եւ վոլեյբոլի դաշտեր։

При содействии Рубена Варданяна в Парпи открыт футбольный стадион
Ереван/Медиамакс/. В селе Парпи открылся футбольный стадион, построенный совместным усилиями общины и мецената Рубена Варданяна.
Руководитель общины Парпи Ишхан Закарян и руководитель программы Артур Амирханян 11 сентября торжественно открыли стадион в Парпи. Настоятель монастыря Св. Георгия в Мугни Тер Егише осветил стадион своим благословением.
Ишхан Аракелян заявил, что Рубен Варданян будет награжден золотой медалью «Казар Парпеци» за вклад в строительство стадиона.
На мероприятии присутствовал руководитель кафедры футбола и тенниса Армянского государственного университета физической культуры Арам Григорян, который подарил детям общины футбольные мячи и профессиональную литературу.
За церемонией открытия последовала встреча детско-юношеских команд футбольного клуба «Бананц», которая завершилась вничью - 2-2.
Кроме футбольного стадиона в селе Парпи планируется построить также спортивный комплекс, баскетбольные и волейбольные поля.