Գ. Բեգլարյանը «Հյուսիս-հարավ»-ի շինարարներից պահանջել է «անթերի աշխատանք»
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը «անթերի աշխատանք» է պահանջել «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք» ներդրումային ծրագիրն իրականացնող ֆրանսիական «Սաֆեժ» եւ իսպանական «Իզոլյուքս Կորսան» ընկերությունների ներկայացուցիչներից:
Օգոստոսի 27-ին նախարարը հանդիպել է «Սաֆեժ»-ի եւ «Իզոլյուքս Կորսան»-ի ընկերությունների ներկայացուցիչներին`շինարարական աշխատանքների ընթացքը քննարկելու համար:
Նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, «Գագիկ Բեգլարյանը եւս մեկ անգամ հստակ պահանջ ներկայացրեց ընկերությունների ներկայացուցիչներին, որպեսզի «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք» ներդրումային ծրագրի աշխատանքներն իրականացվեն համապատասխան որակով եւ ավարտվեն սահմանված ժամկետներում»:
«Մենք պահանջում ենք անթերի աշխատանք: Տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունը պատրաստ է ամեն կերպ աջակցել, որպեսզի  Հայաստանի համար խոշոր ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագիրը կյանքի կոչվի»,-ասել է նախարարը:
Ընկերությունների ներկայացուցիչները հավաստիացրել են, որ «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք»-ի շինարարական աշխատանքները կավարտվեն նախանշված ժամկետներում:

Министр потребовал от строителей “Север-Юга” “безупречной работы”
Министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян потребовал “безупречной работы” от представителей французской компаний “Сафеж” и испанской “Изолюкс Корсан”, выполняющих инвестиционную программу “Транспортный коридор Север-Юг”.
27 августа министр встретился с представителями “Сафеж” и “Изолюкс Корсан” для обсуждения процесса строительных работ.
Согласно сообщению пресс-службы министерства, “Гагик Бегларян еще раз представил четкое требование представителям компании, чтобы работы инвестиционной программы “Транспортный коридор Север-Юг” выполнялись в соответствующем качестве и были завершены в установленные сроки”.
“Мы требуем безупречной работы. Министерство транспорта и связи готово всячески содействовать, чтобы имеющая крупное стратегическое значение программа была реализована”,- сказал министр.
Представители компаний заверили, что строительные работы “Транспортного коридора Север-Юг” будут завершены в намеченные сроки.