Ինգոսստրախի փոխտնօրեն. ԻՆԳՈ Արմենիա-ն մեր ամենահաջողակ «դուստրերից» է
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԻՆԳՈ Արմենիա-ն Ինգոսստրախի ամենահաջողակ «դուստրերից» է, այսօր ասել է Ինգոսստրախի գլխավոր տնօրենի տեղակալ, ԻՆԳՈ Արմենիա-ի խորհրդի նախագահ  Տատյանա Կայգորոդովան:
Հանդես գալով այսօր Երեւանում ԻՆԳՈ Արմենիա-ի 15-ամյակին նվիրված մամուլի ասուլիսում՝ Տատյանա Կայգորոդովան ասել է, որ վերջին 5 տարիների ընթացքում ԻՆԳՈ Արմենիա-ի հավաքագրած ապահովագրավճարներն աճել են 5 անգամ:
«Ակնկալվում է, որ 2012-ի արդյունքներով ընկերությունը կհավաքագրի $23-24 մլն-ի ապագովագրավճար, ինչը լուրջ ցուցանիշ է Հայաստանի համար: Այս ցուցանիշով ԻՆԳՈ Արմենիան- խմբի ընկերությունների թվում երրորդն է Ռուսաստանից եւ Ուկրաինայից հետո»,- ասել է Տատյանա Կայգորոդովան:
Նա նշել է, որ Ինգոսստրախը հարուստ փորձ ունի առողջության, գյուղատնտեսության եւ վտանգավոր արտադրական օբյեկտների ապագովագրության գործում, եւ այդ փորձը կկիրառվի նշված ապահովագրատեսակների՝ Հայաստանում մոտակա տարիներին տարածման ժամանակ:
Ասուլիսին ներկա Ինգոսստրախի ներդրումային վարչության պետ Ալեքսանդր Իլյաշենկոն նշել է, որ հաճախորդների թվի աճին զուգըտթաց՝ ԻՆԳՈ Արմենիա-ն կենտրոնանում է ՏՏ-ենթակառուցվածքների զարգացման վրա, որպեսզի կարողանա ապահովել որակյալ սպասարկում:
ԻՆԳՈ Արմենիա-ի գործադիր տնօրեն Լեւոն Ալթունյանը տեղեկացրել է, որ 2012թ. առաջին եռամսյակում ընկերության ապահովագրավճարները կազմել են 6 մլրդ 415,9 մլն դրամ, ինչը կրկնակի գերազանցում է նախորդ տարվա արդյունքը եւ ամենաբարձր ցուցանիշն է շուկայում: «2012թ. ապահովագրական պորտֆելի 43%-ը կազմում են բժշկական ապագովագրության եւ մոտ 34%-ը՝ ԱՊՊԱ գծով ստացված մուտքերը: Ապագովագրական հատուցումները առաջին կիսամյակում կազմել են 1 մլրդ 561,6 մլն դրամ. երկրորդ ցուցանիշը շուկայում», - ասել է Լեւոն Ալթունյանը:
Նա նշել է, որ ընկերությունը սպասարկում է ավելի քան 1800 ձեռնարկություններ ու կազմակերպություններ եւ ավելի քան 150 հազ. ֆիզիկական անձ՝ վերջին տարիներին  հանդիսանալով առաջատարը Հայաստանում վճարված հատուցումների ցուցանիշով:
Ընկերության 15-ամյակին նվիրված միջոցառումները տեղի կունենան հոկտեմբերի 3-ից 5-ը, որոնց սկիզբը կմեկնարկի ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանատանը կազմակերպված ընդունելությամբ:

Замдиректора Ингосстрах: ИНГО Армения – одна из наших самых успешных «дочек»
Ереван/Медиамакс/. ИНГО Армения является одной из самых успешных «дочек» Ингосстраха, заявила сегодня заместитель генерального директора Ингосстрах, председатель совета ИНГО Армения Татьяна Кайгородова.
Выступая сегодня в Ереване на пресс-конференции, посвященной 15-летию ИНГО Армения, Татьяна Кайгородова сказала, что за последние 5 лет собранные страховые премии ИНГО Армения увеличились в 5 раз.
“Ожидается, что по результатам 2012 года компания соберет страховых премий на $23-24 млн., что является серьезным показателем для Армении. По этому показателю ИНГО Армения - третья из компаний группы после России и Украины”, - сказала Татьяна Кайгородова.
Она отметила, что у Ингосстрах богатый опыт в медицинском, сельскохозяйственном страховании, а также страховании опасных производственных объектов, и данный опыт будет применен в ближайшие годы в Армении в ходе распространения отмеченных видов страхования.
Присутствующий на конференции начальник инвестиционного департамента Ингосстрах Александр Ильяшенко отметил, что параллельно росту количества клиентов, ИНГО Армения заостряет свое внимание на развитии ИТ инфраструктур для обеспечения качественного обслуживания.
Исполнительный директор ИНГО Армения Левон Алтунян сообщил, что в первом квартале 2012 года собранные страховые премии компании составили 6 млрд. 415,9 млн. драмов, что вдвое превышает прошлогодний результат и является самым высоким показателем на рынке. «43% страхового портфеля 2012 года составляют поступления, полученные по линии медицинского страхования, и около 34% - по части ОСАГО. Страховые возмещения в первом квартале составили 1 млрд. 561,6 млн. драмов, что является вторым показателем на рынке”,- сказал Левон Алтунян.
Он отметил, что компания обслуживает более 1800 предприятий и организаций и более 150 физических лиц, являясь в последние годы лидером по показателям возмещений в Армении.
Мероприятия, посвященные 15-летию компании, пройдут с 3 по 5 октября, начало которых ознаменуется приемом в посольстве России в Армении.