Առէկսիմբանկն աջակցել է «Օրրան» -ին
Երեւան/Մեդիամաքս/. Առէկսիմբանկ - Գազպրոմբանկի խմբի աշխատակիցներն այցելել են այսօր «Օրրան» մանկական բարեգործական ընկերություն` սաներին Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ շնորհավորելու նպատակով:
Բանկը, որպես նվեր, ստանձնել է ամառվա ամիսներին սաների՝ «Օրրան» հաճախելու հետ կապված բոլոր տրանսպորտային ծախսերի ֆինանսավորումը:
Ինչպես հայտնել է կազմակերպության հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանը, դպրոցական տարիքի անապահով ընտանիքների երեխաները դասերի ավարտից հետո հաճախում են «Օրրան», որտեղ ստանում են տաք սնունդ եւ անհրաժեշտ հագուստ, կատարում են իրենց տնային առաջադրանքները: Բացի այդ, կազմակերպության մասնագետները սովորեցնում են նրանց տարբեր արվեստներ` խեցեգործություն, փայտամշակում, քանդակագործություն, մաքրամե, իսկ ամենաշնորհալի սաներն իրենց ուսումը շարունակում են բուհերում, ընդ որում, կազմակերպությունն իր վրա է վերցնում ուսման հետ կապված բոլոր ծախսերը:

Арэксимбанк оказал поддержку детской благотворительной организации «Орран»
Ереван/Медиамакс/. Сотрудники Арэксимбанка - группы Газпромбанка посетили сегодня детскую благотворительную организацию «Орран», чтобы поздравить его воспитанников с Международным днем защиты детей.
Банк оплатил все транспортные расходы  по доставке детей на занятия в «Орран» в течение всех летних месяцев, сообщили в банке.
Как сообщила основатель организации Армине Ованнисян, дети из бедных семей в школьном возрасте посещают «Орран» после завершения занятий, где получают горячую пищу и необходимую одежду, выполняют домашнее задание. Помимо этого, специалисты организации приобщают их к искусству: керамике, резьбе по дереву, макраме, а наиболее талантливые продолжаю учебу в вузах, при этом организация берет на себя плату за их обучение.