Habitat-Armenia-ն եւ Ինեկոբանկը կաջակցեն 200 անապահով ընտանիքների
21.05.2012 | 13:29 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հաբիթաթ ֆոր Հյումենիթի Արմենիա հիմնադրամն ու Ինեկոբանկը համատեղ ծրագրի են գործարկել, որի նպատակն է աջակցել 200 ցածր եկամուտ ունեցող ընտանիքների` բազմաբնակարան շենքերի ընդհանուր տարածքները բարելավելու միջոցով:
Ծրագրի մեկնարկն ազդարարվել է Վանաձորում 2 բազմաբնակարան շենքերի տանիքների վերանորոգման աշխատանքներով, հայտնել են հիմնադրամում:
«Սա փորձնական ծրագիր է, եւ Հաբիթաթ Արմենիային եւ Ինեկոբանկի համագործակցությունը ծրագրի շրջանակներում բազմաբնակարանային շենքերի բնակիչների կենսապայմանների բարելավման համար իրականացվող առաջին քայլերն են», - նշել է Հաբիթաթ ֆոր Հյումենիթի Արմենիա հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Լուիզա Վարդանյանը:
Ծրագրի փորձնական փուլի շրջանակներում Ինեկոբանկը անապահով ընտանիքների բնակարանային պայմանների բարելավման համար հիմնադրամից ստացել է 11 մլն դրամի ($27,5 հազ.) վարկ: