2012-ին Անելիք Բանկը պլանավորում է աճ գրեթե բոլոր ցուցանիշներով
Երեւան: Մեդիամաքս:2012 թ-ին «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն հաճախորդներից ներգրաված ավանդային պորտֆելը նախատեսել է նախորդ տարվա համեմատ ավելացնել ավելի քան 30%-ով` հասցնելով այն 26 մլրդ դրամի:
Ընդհանուր ավանդային պորտֆելում գերակշռող կմնան ֆիզիկական անձանցից ներգրավված ավանդները, որոնք կկազմեն 23 մլրդ դրամ` 28%-ով գերազանցելով 2011թ. ցուցանիշը:
2012 թ-ին բանկը նախատեսել է վարկային պորտֆելն ավելացնել մոտ 20%-ով` հասցնելով այն 45 մլրդ դրամի: Նախատեսվում  է նաեւ 11%-ով ավելացնել ընդհանուր ակտիվները:
«Ընդհանուր առմամբ 2011 թ-ին բանկը լուծել է իր առջեւ դրված զարգացման խնդիրները, հուսով եմ, որ 2012-ին մեզ նույնպես կհաջողվի հասնել պլանավորված  ցուցանիշներին,”- նշել է Անելիք Բանկի բյուջեի կազմման եւ հսկողության վարչության պետ Հարություն Բաբայանը:

В этом году Банк Анелик планирует рост почти по всем показателям
Ереван /Медиамакс/.В 2012 году ЗАО «Банк Анелик» планирует по сравнению с прошлым годом увеличить депозитный портфель более чем на 30% и довести его до 26 млрд. драмов.
В общем портфеле преобладающими останутся депозиты, привлекаемые от физических лиц, которые составят 23 млрд. драмов, превысив показатель прошлого года на 28%.
В этом году банк запланировал увеличить кредитный портфель на около 20%, доведя его до 45 млрд. драмов. Планируется также увеличение общих активов на 11%.
«В целом, в 2011 году банк справился с поставленными задачами, и надеюсь, в 2012 году нам также удастся достичь запланированных показателей»,- отметил начальник управления планирования и контроля  бюджета ЗАО «Банк Анелик» Арутюн Бабаян.