Վալերի Օվսյաննիկովը թողել է ՎՏԲ-Հայաստան բանկի ղեկավարի պաշտոնը
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի  Դիտորդ խորհրդի որոշմամբ ս.թ. 2012թ. փետրվարի 1-ից բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Յուրի Գուսեւը:
Յուրի Գուսեւը 2009 թվականից զբաղեցրել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը:
«ՎՏԲ գլխամասային բանկը իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում Վալերի Օվսյաննիկովին Խմբի բիզնեսի զարգացման մեջ ներդրում կատարելու համար: Մենք բարձր ենք գնահատում այն արդյունքները, որոնց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկին հաջողվել է հասնել նրա ղեկավարության ներքո 2007 թվականի մարտից մինչ այժմ ընկած ժամանակահատվածում: Վալերի Օվսյաննիկովին մաղթում ենք հաջողություններ իր նոր նախագծերում»,- նշել է ՎՏԲ վարչության անդամ Օլգա Դերգունովան:

Валерий Овсянников оставил пост руководителя Банка ВТБ (Армения)
Ереван/Медиамакс/. Решением наблюдательного совета Банка ВТБ (Армения) исполняющим обязанности гендиректора - председателя директората банка с 1 февраля 2012 года назначен Юрий Гусев.
Юрий Гусев с 2009 года занимал должность финансового директора Банка ВТБ (Армения).
«Головной банк ВТБ выражает свою благодарность Валерию Овсянникову за вклад в развитие бизнеса Группы. Мы высоко ценим те результаты, которых Банку ВТБ (Армения) удалось достичь под его руководством за период с марта 2007 года. Желаем Валерию Овсянникову успехов в его новых проектах», - отметила член правления ВТБ Ольга Дергунова.