Գործարար եւ մրցակցային միջավայրի բարելավումը կառավարության 2012 թ. գերակա խնդիրներից են
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է գործադիր մարմնի 2012 թ. գործունեության միջոցառումների ծրագիրն ու գերակա խնդիրները ։
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, 2012 թ. գերակա խնդիր են համարվել գործարար եւ մրցակցային միջավայրի, ընդերքի ոլորտի հողօգտագործման բարելավումը, աղետի գոտու բնակավայրերում երկրաշարժի հետևանքով անօթեւան մնացած անձանց բնակարանային ապահովումը:
Բացի այն, գերակա խնդիրների շարքում են գյուղատնտեսական կոոպերատիվների ստեղծումը, զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդումը, հայ գրավոր ժառանգության հանրահռչակումը Հայաստանում եւ արտերկրում:

Улучшение конкурентной и бизнес среды - одна из важнейших задач правительства Армении на 2012 год
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении утвердило сегодня план действий и приоритетных задач на 2012 год.
Как сообщает Медиамакс, приоритетными задачами на 2012 год названы улучшение конкурентной и бизнес-среды, реформы использования недр, обеспечение жильем людей, оставшихся без крова в результате Спитакского землетрясения.
Кроме того, в число приоритетных задач включены также создание сельскохозяйственных кооперативов, укрепление дисциплины в вооруженных силах, популяризация армянского письменного наследия в Армении и за рубежом.