ԱՐՄԵՆԱԼ-ի արտադրության ծավալներն առաջին անգամ գերազանցեցին 25 հազ. տոննան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեւանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը առաջին անգամ գերազանցեց  արտադրության նախագծային մակարդակը, որ կազմում է տարեկան 25 հազար տոննա փայլաթիթեղ: 2010 թ. ձեռնարկությունն արտադրել է 24,64 հազար տոննա փայլաթիթեղ:
2011 թ. գործարանը հաջողությամբ հավաստագրվեց ISO 9001:2008 որակի կառավարման միջազգային չափորոշիչի համապատասխանության համար, հասավ  ծախքերի նշանակալի կրճատման եւ հիմնական տեխնիկա-տնտեսական ցուցանիշների բարելավման, հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում:
ՌՈՒՍԱԼ-ը (ընկերության բաժնետերը) ծրագրում է 2012-2014 թթ. ԱՐՄԵՆԱԼ-ի արդիականացման համար ներդնել  մոտ $6 մլն, ինչը թույլ կտա ձեռնարկության տարեկան արտադրության ծավալը հասցնել մինչեւ 33,6 հազ. տոննայի:

Объем производства АРМЕНАЛ-а впервые превысил 25 тыс. тонн
Ереван/Медиамакс/. Ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ впервые превысил проектный уровень производства в 25 тыс. тонн алюминиевой фольги в год. В 2010 году предприятие произвело 24,64 тыс. тонн фольги.
В 2011 году завод был успешно сертифицирован на соответствие международному стандарту менеджмента качества ISO 9001:2008, добился значительного сокращения издержек и улучшения основных технико-экономических показателей, сообщили в пресс-службе АРМЕНАЛ-а.
В планах РУСАЛ-а (акционер армянского завода) вложить в модернизацию АРМЕНАЛ-а в 2012-2014 гг. около $6 млн, что позволит увеличить годовой объем производства на предприятии до 33,6 тысяч тонн.