Telcell ընկերությունն առաջարկում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաշիվների համալրման նոր մեթոդ
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell ընկերությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաշվետեր հաճախորդներին այսօրվանից ընձեռել է հնարավորություն համալրել իրենց բանկային/քարտային հաշիվներն առանց Բանկ այցելելու:
Telcell վճարային համակարգը մշակել եւ ներդրել է հաշիվների համալրման շուրջօրյա ծառայություն: Այն անվճար է եւ հասանելի համակարգի շուրջ 400 վճարային տերմինալների միջոցով:
«Մանրածախ բանկային ծառայությունների շուկան կրկին գտնվում է վերելքում, ինչն իր հերթին հանգեցնում է բանկերի մասնաճյուղերի աշխատանքի ծանրաբեռնվածության  ավելացմանը: Մենք վստահ ենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կգնահատեն մեր ընկերության տերմինալների միջոցով հաշիվների համալրման պարզությունն ու հարմարավետությունը, իսկ ՎՏԲ-Հայաստան բանկը, ի դեմս մեզ, ձեռք կբերի դրամական միջոցների ընդունման ամբողջովին ավտոմատացված համակարգ`այլընտրանքային  դրամական միջոցների ընդունման թանկարժեք դրմարկղային ցանցերին եւ բանկոմատներին»,- նշեց «Թել-Սել» ընկերության մարքեթինգի տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը` մեկնաբանելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համագործակցության սկիզբը:
Իր հերթին «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանն ասել է. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես առաջնորդվում է բանկային ծառայությունների զարգացման նորարարական եւ հաճախորդների շահերին միտված մեթոդներով: Telcell ընկերության հետ համագործակցությունը եւս մեկ քայլ է` ուղղված Բանկի ակտիվ հաճախորդների հարմարավետության բարձրացմանն ու մատուցվող ծառայությունների շրջանակներիի ընդլայնմանը»:
TelCell համակարգի տերմինալների միջոցով հաշիվների համալրման գործընթացը բավականին պարզ է եւ մատչելի: Գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարին է ուղարկվում գործարքը հաստատող անվճար SMS հաղորդագրություն, իսկ համալրված գումարը հաճախորդի հաշվին հասանելի է դառնում առավելագույնը մեկ բանկային օրվա ընթացքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հղումը գտնվում է TelCell տերմինալի «Ծառայությունների վճարում» բաժնի «Բանկեր, ԱՊՊԱ, ՈՒՎԿ-եր» ենթաբաժնում:

Компания Telcell предложила новый способ пополнения счетов Банка ВТБ (Армения)
Ереван/Медиамакс/. Компания Telcell предоставила сегодня владельцам счетов Банка ВТБ (Армения) новую возможность пополнения своих банковских/карточных счетов без необходимости посещать Банк.
Компания Telcell разработала и внедрила круглосуточную услугу пополнения счетов. Услуга бесплатная и доступна через 400 платежных терминалов Telcell.
“Рынок розничных банковских услуг снова находится на подъеме, что в свою очередь приводит к увеличению нагрузки на отделения банков.  Мы уверены, что клиенты Банка ВТБ (Армения) оценят удобство и простоту пополнения счетов через платежные терминалы нашей компании, а Банк ВТБ (Армения) в нашем лице приобретет полностью автоматизированный канал приема денежных средств, альтернативный дорогостоящим кассовым узлам и банкоматам с функцией приема наличных средств”,-  отметил директор по маркетингу ЗАО “ТелСелл” Сергей Уснунц, комментируя начало сотрудничества с Банком ВТБ (Армения).
В свою очередь директор департамента развития розничного бизнеса Банка ВТБ (Армения) Артак Хачатрян отметил: “Банк ВТБ (Армения) всегда руководствуется клиентоориентированными и инновационными методами развития банковских услуг. Сотрудничество с компанией Telcell является  еще одним шагом к созданию более удобных условий и расширению набора услуг, предоставляемых активным клиентам Банка”.
Процесс пополнения счетов через терминалы Telсell достаточно прост и доступен. В момент завершения операции на мобильный телефон клиента отправляется СМС-сообщение с подтверждением пополнения, а пополненная сумма становится доступной на счету клиента максимально в течение одного банковского дня.
Ссылка Банка ВТБ (Армения) на терминале Telсell находится в разделе “Оплата услуг”, в подразделе “Банки, ОСАГО, УКО”.