Պրոմեթեյ Բանկը օժանդակություն է ցուցաբերել “Այբ” հիմնադրամին եւ 5- րդ Համահայկական խաղերին
Երեւան/Մեդիամաքս/.Պրոմեթեյ Բանկն այսօր հայտարարել է երկու նախագծերի` “Այբ” հիմնադրամին եւ 5- րդ Համահայկական խաղերին, ֆինանսական օժանդակություն ցուցաբերելու մասին:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունից, «Այբ» հիմնադրամի օժանդակությունը համապատասխանում է Պրոմեթեյ  բանկի կողմից որդեգրած կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքներին՝ ուղղված երիտասարդ սերնդի ուսումնական հաջողությունների, ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման եւ ազգային շահերի ամրացման խրախուսմանը:
Այդ առումով ««Այբ» դպրոցը առաջին հայկական դպրոցական ավանն է, որտեղ համադրվում են Մեսրոպյան դպրության լավագույն ավանդույթներն ու կրթական ժամանակակից տեխնոլոգիաները»:
Պրոմեթեյ Բանկն իր ֆինանսական աջակցությունն է ցուցաբերել նաեւ 5-րդ Համահայկական  խաղերի կայացմանը,  որոնք  կանցկացվեն օգոստոսի 13-ից  21-ը: Համահայկական խաղերին կմասնակցեն 3000 հայազգի մարզիկներ 34 երկրներից:
5- րդ Համահայկական  խաղերի աջակցության մասին հայտնել են նաեւ Ամերիաբանկը, Արդշինինվեստբանկը, “Առէկսիմբանկ–Գազպրոմբանկի Խումբ”-ն ու ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը:

Банк Прометей оказал финансовое содействие фонду «Айб» и 5-м Всеармянским играм
Ереван /Медиамакс/.Банк Прометей объявил сегодня о финансовом содействии двум проектам - образовательному фонду «Айб» и 5-м Всеармянским играм.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, содействие фонду «Айб» соответствует принципам корпоративной социальной ответственности Банка Прометей, направленных на поощрение  учебных достижений молодого поколения, внедрение современных технологий и укрепление национальных интересов. И в этом смысле ««Айб» является первым армянским образовательным кампусом, в котором совмещаются лучшие традиции Месропской школы и современные технологии обучения».
Банк Прометей оказал также финансовую поддержку проведению 5-х Всеармянских игр, которые состоятся в Ереване 13-21 сентября при участии 3000 армянских спортсменов из 34 стран мира.
О спонсорской поддержке 5-м Всеармянским играм объявили также Америабанк, Ардшининвестбанк, «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» и Банк ВТБ (Армения).