UNISTREAM-ը սկսել է հաճախորդի միասնական քարտերի թողարկումը Հայաստանում
Երեւան: Մեդիամաքս: UNISTREAM դրամական փոխանցումների համակարգը սկսել է Հայաստանում հաճախորդի միասնական քարտերի թողարկումը:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են «Յունիստրիմ» ԲԲԸ-ում, այսուհետ հաճախորդները կարող են ստանալ քարտեր համակարգի գործընկերոջ` «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի բոլոր մասնաճյուղերում:
Հաճախորդի միասնական քարտը հնարավորություն է տալիս նվազագույնի հասցնել միջոցների ուղարկման ժամանակը. հաճախորդը պետք է միայն գործավարին տա քարտը, եւ փոխանցումը կիրականացվի մի քանի վայրկյանի ընթացքում` առանց թղթային կրիչների հետ աշխատանքի: Քարտը հնարավորություն է տալիս այն օգտագործել բոնուսային ակցիաներում եւ հարակից այլ ծրագրերում:
Քարտի թողարկման մեկնարկի դրությամբ ՀՀ ուղղությամբ փոխանցումների շուրջ 80%-ը արդեն իրականացվել է Ռուսաստանում թողարկված հաճախորդի միասնական քարտերի օգտագործմամբ:
UNISTREAM համակարգի նախագահ Սուրեն Հայրիյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը ԱՊՀ ամենահեռանկարային շուկաներից է: Հայաստանում համակարգի շրջանառությունը 2010թ. ավելացել է մինչեւ $600 մլն:
«Հուսով ենք, որ Հայաստանում հաճախորդի միասնական քարտերի նախագծի զարգացումը լուրջ խթան կհաղորդի համակարգի զարգացմանը, եւ մտադիր ենք ակտիվացնել մեր աշխատանքը այստեղ հաճախորդի միասնական քարտի հետագա առաջխաղացման նպատակով»,- ասել է Հայրիյանը:

UNISTREAM начала эмиссию унифицированных карт клиента в Армении
Ереван/Медиамакс/. Система денежных переводов UNISTREAM начала эмиссию унифицированных карт клиента (УКК) в Армении.
Как сообщили Медиамакс в ОАО «Юнистрим», отныне  клиенты смогут получать карты во всех пунктах партнера системы  - ЗАО «Юнибанк».
УКК дает возможность до минимума оптимизировать время отправки средств: клиенту достаточно дать операционисту карту и без всякой работы с бумажными носителями перевод будет осуществлен за секунды. Карта открывает возможность ее использования в бонусных акциях и других смежных проектах.
К старту эмиссии карты около 80-и % переводов в направлении Армении уже осуществлялось с использованием УКК, выпущенных в России.
Президент системы UNISTREAM  Сурен Айриян подчеркнул, что Армения является одним из наиболее перспективных рынков в СНГ. Оборот системы в Армении вырос в 2010 году до $600 млн.
«Мы рассчитываем, что развитие проекта УКК в Армении даст серьезный импульс развитию системы, и намерены интенсифицировать нашу работу для дальнейшего продвижения здесь унифицированной карты клиента», - сказал Айриян.