Բանկերում կենսաթոշակներ ստանալու հայտ է ներկայացրել ավելի քան 1000 հայաստանցի թոշակառու
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վերջին տվյալների համաձայն, բանկերում կենսաթոշակներ ստանալու հայտ է ներկայացրել ավելի քան 1000 հայաստանցի թոշակառու, այսօր Երեւանում հայտնել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության կենսաթոշակային ապահովության վարչության պետ Սմբատ Սաիյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սմբատ Սաիյանն ասել է, որ թեեւ առեւտրային բանկերում կենսաթոշակ ստանալու ծառայությունը նորարարություն է, այնուամենայնիվ, բանկային հատվածում առողջ մրցակցային միջավայրը հանգեցրել է կենսաթոշակային տարիքի հաճախորդների թվի դինամիկ աճին:
«Վստահ եմ, որ բանկերում կենսաթոշակներ ստացող թոշակառուների թիվը կշարունակի աճել արագ տեմպով»,- ասել է Սմբատ Սաիյանը:

Заявки на получение пенсий в банках подало более 1000 армянских пенсионеров
Ереван/Медиамакс/. По последним данным, заявки на получение пенсий в банках подало более 1000 пенсионеров, сообщил сегодня в Ереване начальник управления пенсионного обеспечения министерства труда и социальных вопросов Армении Смбат Саиян.
Как сообщает Медиамакс, Смбат Саиян сказал, что хотя услуга получения пенсий в коммерческих банках является новшеством, тем не менее, здоровая конкурентная среда в банковском секторе привела к динамичному росту числа клиентов пенсионного возраста.
«Уверен, что число пенсионеров, получающих пенсию в банках, продолжит расти высокими темпами», - сказал Смбат Саиян.