Չինաստանը Հայաստանին կհատկացնի 20 մլն յուան եւ շտապ օգնության 88 մեքենա
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի եւ Չինաստանի կառավարություններն այսօր ստորագրել են տեխնիկական-տնտեսական համագործակցության մասին համաձայնագիր:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունում, այսօր Երեւանում կայացած արարողության ընթացքում փաստաթղթերը ստորագրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանը եւ ՉԺՀ կոմերցիայի նախարարի տեղակալ Ֆու Ցզինը:
Համաձայնագրով նախատեսվում է Չինաստանի կառավարության կողմից Հայաստանի կառավարությանն անհատույց օգնության տրամադրում 20 մլն յուանի (շուրջ $3 մլն) չափով, որն ուղղվելու է տեխնիկական-տնտեսական համագործակցության ծրագրի իրականացմանը: Պայմանավորվածության շրջանակներում Չինաստանի կառավարությունը ՀՀ կառավարությանը հատկացրել է նաեւ շտապ օգնության 88 մեքենա:

Китай выделит Армении 20 млн. юаней и 88 машин скорой помощи
Ереван/Медиамакс/. Правительства Армении и Китая подписали сегодня соглашение о технико-экономическом сотрудничестве.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе армянского правительства, на состоявшейся сегодня в Ереване церемонии документы подписали заместитель министра иностранных дел Армении Карине Казинян и заместитель министра по коммерции КНР Фу Цзын.
Соглашение предусматривает предоставление правительством Китая безвозмездной помощи Армении в размере 20 млн. юаней (около $3 млн) на реализацию программы технико-экономического сотрудничества между странами. В рамках соглашения правительство Китая выделило Армении также 88 машин скорой помощи.