«Ամերիաբանկի» եւ «Կասկադ Բանկի» քարտապանները կօգտվեն զեղչային համակարգից
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ամերիաբանկի» եւ «Կասկադ Բանկի» քարտապանները կարող են օգտվել երկու բանկերի բանկոմատների ամբողջ ցանցից այն նույն սակագներով, ինչպիսիք ներկայումս գործում են նրանցից յուրաքանչյուրի համար:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին «Ամերիաբանկում», երկու բանկերի բանկոմատների թվաքանակը հասնում է 53-ի, որոնցից 39-ը «Ամերիաբանկի» բանկոմատներն են, 14-ը` «Կասկադ Բանկի»:
«Ամերիաբանկը» նախատեսում է 2010թ. ավելացնել բանկոմատների թվաքանակը եւ ընդլայնել աշխարհագրությունը:
Մոտ ժամանակներս քարտապանները կօգտվեն երկու բանկերի զեղչային ընդարձակ համակարգից, որն ընդգրկում է ավելի քան 150 առեւտրային կետեր, ժամանցի վայրեր, հասարակական սննդի օբյեկտներ, բուժական կենտրոններ եւ այլ ծառայությունների ոլորտներ:

Держатели карт «Америабанка» и «Каскад Банка» воспользуются системой скидок
Ереван/Медиамакс/. Держатели карт «Америабанка» и «Каскад Банка» отныне могут пользоваться банкоматами обоих банков по тем же тарифам, которые в настоящее время действуют для каждого из них.
Как сегодня сообщили Медиамакс в «Америабанке», число банкоматов обоих банков составляет 53, 39 из которых – банкоматы «Америабанка», 14 - «Каскад Банка».
Банки находятся в процессе слияния.
В текущем году «Америабанк» планирует увеличить число банкоматов и расширить их географию.
В ближайшее время держатели карт «Америабанка» и «Каскад Банка» смогут воспользоваться широкой системой скидок, включающей более 150 торговых точек, мест досуга, объектов общественного питания, медицинских центров  и др.