Մեծ Բրիտանիայի եւ Նիդեռլանդների Ֆինանսական օմբուդսմենները Երեւանում կմասնակցեն կոնֆերանսի
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ապրիլի 8-9-ը Երեւանում կկայանա «Ֆինանսական Օմբուդսմենի Ինստիտուտն ուղղված հանրության վստահության ամրապնդմանը եւ ֆինանսական միջնորդության ավելացմանը» կոնֆերանսը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ֆինանսական օմբուդսմենի մամուլի ծառայությունում, կոնֆերանսին հանդես կգան Մեծ Բրիտանիայի եւ Նիդեռլանդների Ֆինանսական համակարգի օմբուդսմենները, Ֆրանսիայի եւ Ղազախստանի ապահովագրական ծառայությունների օմբուդսմենները, ինչպես նաեւ վեճերի լուծման արտադատական կառույցների այլ մասնագետներ:
Կոնֆերանսին մասնակցելու են նաեւ ԱՊՀ երկրների Կենտրոնական բանկերի ներկայացուցիչները:
Կոնֆերանսի ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվելու է ՀՀ Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գործունեությունը, 2009թ. վիճակագրությունը, ֆինանսական օմբուդսմենների միջազգային փորձը, ինչպես նաեւ վեճերի լուծման այլընտրանքային մեխանիզմները:

Омбудсмены финансовых систем Великобритании и Нидерландов выступят на конференции в Ереване
Ереван/Медиамакс/. 8-9 апреля в Ереване пройдет международная конференция «Увеличение финансового посредничества и укрепление доверия общественности к Институту финансового омбудсмена».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе финансового омбудсмена, на конференции выступят омбудсмены финансовых систем Великобритании и Нидерландов, омбудсмены страховых услуг Франции и Казахстана, другие специалисты.
В конференции также примут участие предстатели Центральных банков стран СНГ.
В ходе конференции будут будет представлена деятельности финансового омбудсмена Армении, статистика за 2009 год, международный опыт финансовых омбудсменов, а также альтернативные механизмы разрешения споров.