2010թ. հունվար-փետրվարին ՀՀ ՀՆԱ-ն աճել է 3,1%-ով
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ ՀՆԱ-ն 2010թ. հունվար-փետրվար ամիսներին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 3,1%-ով:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, հունվար-փետրվարին ՀՆԱ ծավալը կազմել է 321 մլրդ 650 մլն դրամ:
Արդյունաբերական արտադրության ծավալը 2010թ. հունվար-փետրվարին կազմել է 111 մլրդ 612,4 մլն դրամ` 2009թ. հունվար-փետրվար ամիսների համեմատ ավելանալով 9,4%-ով:
Շինարարական ոլորտում նախկինի պես նկատվում է անկում, որը 2010թ. հունվար-փետրվար ամիսներին կազմել է 3%:
Միջին ամսական աշխատավարձը 2010թ. հունվար-փետրվարին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 5.8%-ով` կազմելով 101 310 դրամ:
Բյուջետային կազմակերպություններում աշխատավարձն ավելացել է 4,8%-ով` հաշվետու ժամանակահատվածում կազմելով 83 855 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 127 148 դրամ (աճը` 6,8%):

В январе-феврале 2010 года ВВП Армении вырос на 3,1%
Ереван/Медиамакс/. В январе-феврале 2010 года ВВП Армении увеличился на 3,1% по сравнению с тем же периодом прошлого года.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной статистической службе Армении, объем ВВП в январе-феврале составил 321 млрд 650 млн драмов.
Объем промышленного производства в стране в январе-феврале составил 111 млрд 612.4 млн драмов, увеличившись по сравнению с январем-февралем 2009 года на 9.4%.
В строительной сфере по-прежнему наблюдался спад, который в январе-феврале 2010 года составил 3%.
Среднемесячная зарплата в Армении в январе-феврале 2010 года увеличилась по сравнению с аналогичным прошлодогним периодом на 5.8% и составила 101 310 драмов.
При этом зарплата в бюджетных организациях увеличилась на 4.8% и составила в отчетный период 83 855 драмов, а в небюджетных организациях - 127 148 драмов (рост – 6.8%).