«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը» մարել է իր պարտատոմսերի թողարկումը
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը» մարել է իր արժեկտրոնային պարտատոմսերի (HSBCB1) 1 մլրդ դրամ ծավալի թողարկումը, ասվում է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ի պաշտոնական կայքում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, թողարկման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը` 100 հազ. դրամ, քանակը` 10 հազ. հատ, շրջանառության ժամկետը` 365 օր, արժեկտրոնային տոկոսադրույքը` տարեկան 9%: Պարտատոմսերը ցուցակվել են Bbond բորսային հարթակում:
Բորսայի շուկայում պարտատոմսերի շրջանառությունը (բացի ռեպո գործարքներից) կազմել է 520 մլն 307.6 հազ. դրամ: Բանկի պարտատոմսերով գործարքների միջին եկամտաբերությունը կազմել է 10.98%:

«Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» погасил эмиссию своих облигаций
Ереван /Медиамакс/. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» погасил эмиссию своих купонных облигаций (HSBCB1) объемом в 1 млрд драмов, сообщается на официальном сайте «НАСДАК ОЭМЭКС Армения».
Как сообщает Медиамакс, объем эмиссии банка составил 1 млрд драмов, номинальная стоимость одной облигации - 100 тысяч драмов, количество - 10 тысяч штук, срок обращения - 365 дней, купонная ставка – 9 % годовых. Облигации проходили листинг в биржевом списке Bbond.
Обращение облигаций на биржевом рынке (за исключением сделок репо) составило 520 млн 307, 6 тыс. драмов. Средняя доходность биржевых сделок по облигациям банка составила 10,98%.