2010թ. «Նորվիկը» կսկսի կորպորատիվ հաճախորդների հետ աշխատել որպես ներդրումային բանկ
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2010թ. առաջին եռամսյակում «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ն կսկսի շուկայում ներդնել նոր ապրանքատեսակներ եւ կվերականգնի բնակչության ու բիզնեսի վարկավորումը:
Ինչպես հայտնել է «Նորվիկի» խորհրդի անդամ Տիգրան Բոստանջյանը, նոր տարում կազմակերպության գործունեության ուղղությունը կփոխվի կորպորատիվ վարկավորման կողմը, իսկ սպառողական վարկավորումը անմիջապես կապված կլինի նրա հետ:
«Նորվիկը» կսկսի կորպորատիվ հաճախորդների հետ աշխատել որպես ներդրումային բանկ, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
2009թ. նոյեմբերի 30-ի դրությամբ «Նորվիկ» ՈՒՎԿ ընդհանուր ակտիվները կազմել են 15,432,287 հազ. դրամ, ընդհանուր կապիտալը` 2,956,774 հազ. դրամ, նորմատիվային կապիտալը` 2,759,380 հազ. դրամ: «Նորվիկի» վարկային ներդրումները կազմում են 11,101,432 հազ. դրամ (ընդհանուր ակտիվների շուրջ 72 %-ը):

В 2010 году «Норвик» станет работать с корпоративными клиентами как инвестиционный банк
Ереван /Медиамакс/. В первом квартале 2010 года УКО «Норвик» начнет внедрение новых продуктов на армянском рынке и возобновит кредитование населения и бизнеса.
Как сообщил член Совета «Норвик» Тигран Бостанджян, в новом году направление деятельности организации изменится в сторону корпоративного кредитования, а потребительское кредитование будет непосредственно связано с ним.
«Норвик» станет работать с корпоративными клиентами как инвестиционный банк, сообщили Медиамакс в пресс-службе компании.
На 30 ноября 2009г. общие активы УКО «Норвик» составили 15,432,287 тыс. драмов, общий капитал - 2,956,774 тыс. драмов, нормативный капитал - 2,759,380 тыс. драмов. Кредитные вложения «Норвик» составляют 11,101,432 тыс. драмов (около 72 % от общих активов).