Հայաստանի կառավարությունը «ՀայՌուսգազարդ» ընկերությանը կտրամադրի 40 միլիոն դոլարի վարկ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Հայաստանի կառավարութունը Վանաձորում կայացած արտագնա նիստում որոշում է կայացրել 40 միլիոն դոլարի բյուջետային վարկ տրամադրել «ՀայՌուսգազարդ» ընկերությանը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդել են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունում, վարկը կտրամադրվի ընկերությանը 2009 թվականի 4-րդ եռամսյակում 6 ամիս ժամկետով եւ 11% տարեկան տոկոսադրույքով:
Վարչապես Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ «ՀայՌուսգազարդը» հաջողությամբ է կատարում իր ներդրումային ծրագիրը, եւ այս վարկը կարագացնի այդ գործընթացը: «Որոշումն ունի հակաճգնաժամային բովանդակություն, վարկը տրամադրվում է կարճ ժամկետով, ունի վարկային պարտավորության ապահովման հուսալի միջոց», - ասել է Տիգրան Սարգսյանը:

Правительство Армении предоставит компании «АрмРосГазпром» кредит в размере $40 млн
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении на выездном заседании в городе Ванадзоре приняло сегодня решение предоставить из средств госбюджета ЗАО «АрмРосГазпром» кредит в размере $40 млн.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства Армении, кредит будет предоставлен компании в четвертом квартале 2009 года на 6 месяцев по ставке в 11% годовых.
Премьер-министр Тигран Саргсян отметил, что «АрмРосГазпром» успешно выполняет свою инвестиционную программу, и этот кредит ускорит данный процесс. «Данное решение носит антикризисный характер, кредит кратковременный, и имеются надежные гарантии выполнения кредитных обязательств», - отметил Тигран Саргсян.