«Յունիբանկը» վերսկսում է «լայնածավալ» հիփոթեքային վարկավորումը
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Յունիբանկն» այսօր հայտարարել է հիփոթեքային եւ բիզնես վարկավորման նոր ծրագրերի մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են բանկի մամլո ծառայությունում, «Յունիբանկը» վերսկսում է հիփոթեքային «լայնածավալ» վարկավորումը առաջնային եւ երկրորդային շուկաներում:
Անշարժ գույքի ձեռքբերման եւ վերանորոգման վարկերը բանկը տրամադրում է առավելագույնը 10 տարի ժամկետով եւ տարեկան 20-22% տոկոսադրույքով: Անշարժ գույքի ձեռք բերման համար նվազագույն կանխավճարը 30% է: Հիփոթեքային վարկերի առավելագույն գումարը կազմում է $100 000: Ծրագիրն ընդգրկում է ինչպես Երեւանը, այնպես էլ ՀՀ մարզերը:
«Յունիբանկը» մշակել է նաեւ փոքր եւ միջին ձեռնարկություններին աջակցելու նոր ծրագիր արտադրության, առեւտրի, սպասարկման, տրանսպորտի, գյուղատնտեսության եւ այլ ոլորտներում: Ծրագրի շրջանակներում վարկերը տրամադրվելու են մինչեւ 5 տարի  մարման ժամկետով եւ տարեկան 20-24% տոկոսադրույքով: Վարկերի առավելագույն գումարը կազմելու է $ 200 000:

«Юнибанк» заявил о возобновлении «широкомасштабного» ипотечного кредитования
Ереван /Медиамакс/. «Юнибанк» объявил сегодня о новых программах в области ипотечного и бизнес-кредитования.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, «Юнибанк» возобновляет «широкомасштабное» ипотечное кредитование на первичном и вторичном рынках.
Кредиты на покупку и ремонт недвижимости банк выдает сроком до 10 лет и с годовой ставкой 20-22 %. Минимальная предоплата для покупки недвижости установлена в размере 30 %, а максимальный объем ипотечного кредита - $ 100 000. Программа охватывает не только Ереван, но и регионы Армении.
«Юнибанк» разработал также новую программу содействия малому и среднему бизнесу в сферах производства, торговли, услуг, транспорта, сельского хозяйства и др. В рамках данной программы кредиты будут выдаваться сроком до 5 лет и с годовой процентной ставкой 20-24 %. Максимальная сумма кредита составит $ 200 000.