Երևան /Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը այսօր հայտարարել է, որ «կառավարության եւ խորհրդարանի միջեւ հակասություններ չկան հարկային փոփոխությունների փաթեթի վերաբերյալ, դա նորմալ երկխոսություն է»:
Այսօր պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ի հարցին` Տիգրան Սարգսյանը նկատել է, որ կառավարությունը պատգամավորներից հաճախ է առաջարկներ ստանում տարբեր օրինագծերի վերաբերյալ, եւ հարկային փաթեթը բացառություն չէ:
«Հարկային փաթեթը նախատեսում է նոր ինստիտուտների ներդրում, որոնք նախկինում չեն կիրառվել Հայաստանում, եւ այդ տեսանկյունից մենք կիսում ենք մեր գործընկերների մտավախությունները»,- նշել է կառավարության ղեկավարը:
Տիգրան Սարգսյանը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին կոչ է արել «արհեստական իրարանցում չստեղծել բնականոն աշխատանքային գործընթացի շուրջ»:

Правительство и парламент ведут «нормальный диалог» вокруг пакета налоговых изменений
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил сегодня, что «между правительством и парламентом нет противоречий относительно пакета налоговых изменений, это - нормальный диалог».
Отвечая сегодня на вопрос Медиамакс, Тигран Саргсян заметил, что правительство часто получает от парламентариев предложения относительно разных законопроектов, и налоговый пакет не является исключением.
«Налоговый пакет предусматривает внедрение новых институтов, которые не применялись ранее в Армении, и в этом плане мы разделяем озабоченность наших коллег», - отметил глава правительства.
Тигран Саргсян также призвал представителей СМИ «не создавать искусственный ажиотаж вокруг нормального рабочего процесса».