«Հայբիզնեսբանկն» առաջատարն է KFW-ի հիփոթեքային վարկերի տեղաբաշխման ցուցանիշով
Երևան /Մեդիամաքս/. «Հայբիզնեսբանկը» զբաղեցնում է առաջին տեղն ըստ KFW գերմանական բանկի ծրագրին մասնակցող ՀՀ 10 բանկերի եւ վարկային կազմակերպությունների կողմից տեղաբաշխված վարկերի ընդհանուր ծավալի:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «Հայբիզնեսբանկի» մամլո ծառայությունում, Գերմանահայկական հիմնադրամի ծրագրի շրջանակներում բանկի տրամադրած հիփոթեքային վարկերի տեսակարար կշիռը կազմում է 19.5%:
Այս տարվա ապրիլի 30-ի դրությամբ բանկից հիփոթեքային վարկ ստացած վարկառուների թիվը 156 է, որոնց տրամադրված վարկերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 931.8 մլն դրամ: Ընդ որում, բնակարանների ձեռքբերման վարկերը կազմում են ընդհանուր պորտֆելի 47.2%-ը, իսկ մնացած մասը բաժին է ընկնում վերանորոգման նպատակով տրամադրված վարկերին:

«Армбизнесбанк» лидирует по размещению ипотечных кредитов KfW
Ереван /Медиамакс/. «Армбизнесбанк» лидирует по объему размещенных ипотечных кредитов среди 10 банков и кредитных организаций Армении, участвующих в программе немецкого банка KfW.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Армбизнесбанка», удельный вес ипотечных кредитов, предоставленных банком в рамках программы Немецко-армянского фонда, составляет 19,5%.
По состоянию на 30 апреля текущего года число заемщиков, получивших от банка ипотечные кредиты, составило 156, а общий объем выданных кредитов составил 931 млн драмов. При этом кредиты на приобретение жилья составили 47,2% от ипотечного портфеля банка, а остальная часть кредитования пришлась на кредиты с целью ремонта.