Jethro Tull-ի համերգը Երեւանում կկայանա “Ամերիաբանկի” ֆինանսական օժանդակությամբ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Մայիսի 22-ին` իր եվրոպական շրջագայության շրջանակներում, լեգենդար Jethro Tull ռոք-խումբը համերգ կունենա Երեւանում:
Ինչպես այսօր տեղեկացրել է Vibrographus պրոդյուսերական կենտրոնի համահիմնադիր Գագիկ Գյուլբուդաղյանը, երեւանյան համերգը տեղի կունենա “Լույս” հիմնադրամի եւ “Ամերիաբանկի” ֆինանսական աջակցությամբ: Նա նշել է, որ Հայաստանը Հարավային Կովկասի երկրներից առաջինն է հյուրընկալում այդ աստիաճն ճանաչված ռոք-խումբ:
Vibrographus կենտրոնի մյուս համահիմնադիր Վարդան Գրիգորյանը նշել է, որ Jethro Tull-ի համերգի մասին նորությունը հսկայական իրարանցում է առաջացրել լեգենդար ռոք խմբի երաժշտության երկրպագուների շրջանում, սակայն համերգային ծրագրի բովանդակությունը “գաղտնի է պահվում եւ անակնկալ է լինելու հանդիսատեսի համար”:
“Ամերիաբանկի” մարկեթինգի եւ PR-ի բաժնի ղեկավար Ռեբեկա Հակոբյանն ասել է, որ բանկը կարեւորություն է տալիս Հայաստանում առաջադեմ երաժշտության տարածմանը եւ օժանդակելու է հայկական ռոքի զարգացմանը:

Концерт Jethro Tull в Ереване пройдет при финансовой поддержке «Америабанка»
Ереван /Медиамакс/. 22 мая, в рамках своего европейского турне, легендарная рок-группа Jethro Tull выступит в Ереване.
Как сообщил сегодня соучредитель продюсерского центра Vibrographus Гагик Гюльбудагян, ереванский концерт состоится при финансовой поддержке фонда «Луйс» и «Америабанка». Он отметил, что Армения первой среди стран Южного Кавказа принимает рок-группу подобной величины и популярности.
Другой соучредитель центра Vibrographus Вардан Григорян отметил, что новость о концерте Jethro Tull вызвала огромный ажиотаж среди поклонников музыки легендарной рок-группы, однако содержание концертной программы «держится в строгом секрете и будет сюрпризом для зрителя».
Глава отдела маркетинга и PR «Америабанка» Ребека Акопян сказала, что банк придает важность распространению прогрессивной музыки в Армении, и будет содействовать развитию армянского рока.