“Ամերիաբանկը” ստացավ նոր ISO 9001:2008 վկայական
Երեւան /Մեդիամաքս/. Գերմանական TUV RHEINLAND GROUP ընկերության կողմից “Ամերիաբանկին” շնորհվել է ISO 9001:2008 Որակի կառավարման միջազգային  ստանդարտներին համապատասխանության վկայական:
“Ամերիաբանկ”-ն առաջինն է ՀՀ ֆինանսական շուկայում, որ արժանանում է ISO 9001:2008  նոր խմբագրությամբ ստանդարտին համապատասխանության վկայականի, այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին բանկի մարկետինգի բաժնում:
Ներդնելով Որակի կառավարման ISO 9001:2008 ստանդարտին համապատասխան համակարգ` “Ամերիաբանկ”-ը մշակել է ավելի քան 65 բիզնես գործընթաց, որոնք ներառում են ոչ միայն ծառայություններին վերաբերվող գործընթացներ, այլեւ հարակից գործընթացներ, որոնք մշտապես վերահսկվում, չափվում եւ անընդհատ կատարելագործվում են:
“Հաճախորդի բավարարվածության աստիճանը համարելով բանկի գործունեության գնահատման կարևորագույն ցուցանիշ` բանկը առաջիններից էր ՀՀ ֆինանսական շուկայում, որ ներդրեց եւ այժմ էլ հաջողությամբ կիրառում է հաճախորդների բավարարվածության չափման NPS համակարգը”, - նշեցին “Ամերիաբանկում”:
Որակի կառավարման համակարգի գործունեությունն առավել արդյունավետ դարձնելու նպատակով  ներկայումս “Ամերիաբանկում” ակտիվ աշխատանքներ են տարվում բանկում CRM (Customer Relationship Management) ժամանակակից համակարգի ներդրման ուղղությամբ, որը կապահովի հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունների կառավարման նոր մոտեցում եւ ծառայությունների մատուցման բոլոր բիզնես գործընթացների ավտոմատացում:

«Америабанк» получил сертификат ISO 9001:2008
Ереван /Медиамакс/. «Америабанк» получил от немецкой TUV RHEINLAND GROUP сертифакат управления качества ISO 9001:2008, отвечающий международным стандартам.
Как сообщили сегодня Медиамакс в отделе маркетинга «Америабанка»,  впервые в Армении банк удостоен сертификата ISO 9001:2008, в соответствии с новой редакцией стандарта.
В процессе внедрения системы управления качества в соответствии со стандартом ISO 9001:2008, «Америабанк» разработал более 65-и бизнес-процессов, включающих как сферу услуг, так и сопутствующие процессы, которые постоянно контролируются, измеряются и совершенствуются.
«Рассматривая степень удовлетворенности клиентов в качестве важнейшего показателя оценки деятельности банка, «Америабанк» стал одним из перых на финансовом рынке Армении внедрил и успешно применяет систему измеряемости удовлетворенности клиентов - NPS », - отметили в «Америабанке».
С целью повышения эффективности деятельности системы управления качества в «Америабанке» ведется активная работа по внедрению современной системы CRM (Customer Relationship Management).