“Գրանթ Թորնթոն Ամիօ”-ն մրցանակներ կշնորհի “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” մրցույթի մասնակիցներին
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” ընկերությունը սահմանել է հատուկ մրցանակ “Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը” ուսանողական ռեֆերատների մրցույթի երկու մասնակիցների համար:
Մրցույթը նախաձեռնել են “Մեդիամաքս” գործակալությունն ու Banks.am պորտալը, ՀՀ կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը: Մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարել են, որ շահագրգիռ կազմակերպություններն ու ընկերությունները կարող են սահմանել իրենց մրցանակներն ուսանողների համար:
“Գրանթ Թորնթոն Ամիօ”-ն, որն արձագանքել է մրցույթի կազմակերպիչների առաջարկին, սահմանել է հատուկ մրցանակ երկու ուսանողի համար` երկու ամսվա աշխատանքային ստաժավորում “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” ընկերությունում` աշխատանքային պայմանագրի հնարավոր կնքման հեռանկարով:
“Հաշվի առնելով մեր գործունեության առաջնահերթ ուղղությունները` որոշեցինք ընտրություն կատարել երկու ենթաթեմաներով ներկայացված ռեֆերատներից.
- Ի՞նչ պետք է անի մասնավոր բիզնեսը` ճգնաժամի պայմաններում իր ունեցածը ոչ միայն պահպանելու, այլեւ զարգացնելու համար:
- Ի՞նչ պետք է անեն անհրաժեշտ լիկվիդայնությամբ օժտված ՀՀ բանկերը` տնտեսության զարգացմանն իրապես նպաստելու եւ ոչ ստանդարտ լուծումներ կիրառելու առումով”,- ասել են ընկերությունում:
Ստաժավորում անցնելու ժամանակացույցը լրացուցիչ համաձայնեցվելու է բուհերի ղեկավարության հետ:
Լավագույն ռեֆերատները տեղակայվելու են Banks.am պորտալում, իսկ առաջին, երկրորդ եւ երրորդ մրցանակակիրները պարգեւատրվելու են 150, 100 ե 75 հազար դրամ մրցանակներով: Լավագույն աշխատանքների հեղինակները հանդիպելու են ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, տնտեսական բլոկի նախարարներին եւ ԿԲ խորհրդի անդամներին:

«Грант Торнтон Амио» пригласит на стажировку двух участников конкурса рефератов «Я побеждаю кризис»
Ереван /Медиамакс/. Компания «Грант Торнтон Амио» учредила специальный приз для двух участников конкурса студенческих рефератов «Я побеждаю кризис».
«Грант Торнтон Амио», откликнувшись на предложение организаторов конкурса, учредила специальный приз для двух студентов - двухмесячную стажировку в компании «Грант Торнтон Амио» с перспективой возможного заключения трудового контракта.
«С учетом приоритетных направлений нашей деятельности, мы решили произвести отбор среди рефератов, представленных на две под-темы:
- что должен делать частный бизнес, чтобы не только сохранить, но и развивать свое дело в условиях кризиса;
- что должны делать банки, обладающие необходимой ликвидностью, для реального содействия развитию экономики и применения нестандартных решений», - сказали в компании.
Время и график прохождения стажировки будут дополнительны согласованы с администрациями вузов.
Лучшие рефераты будут опубликованы на портале Banks.am, а обладатели первого, второго и третьего мест будут награждены денежными премиями в размере 150, 100 и 75 тысяч драмов. Авторы лучших работ встретятся с премьер-министром Армении Тиграном Саргсяном, министрами экономического блока и членами Совета Центрального банка.