Wendy’s-ը կորպորատիվ ուղեւորությունների համար ընտրել է Yandex Go-ն
Վերջին տարիներին Հայաստանում աճում է բիզնեսների հետաքրքրությունը Yandex Go-ի կորպորատիվ ուղեւորությունների ծառայության նկատմամբ։ Այս լուծումից արդեն օգտվում է տարբեր ոլորտների շուրջ 1000 ընկերություն՝ ռեստորանային բիզնեսից եւ ֆինանսաբանկային համակարգից մինչեւ ՏՏ եւ մանրածախ առեւտուր։
Ծառայության գործընկերներից է նաեւ Հայաստանում այս տարի գործունեությունը մեկնարկած արագ սննդի միջազգային ցանց Wendy’s-ը։ Ընկերությունը կորպորատիվ ուղեւորությունները ներառել է աշխատակիցների համար նախատեսված արտոնությունների փաթեթում՝ հեշտացնելով նրանց ամենօրյա տուն-աշխատավայր տեղաշարժը։
Yandex Go-ի կորպորատիվ ուղեւորությունների ծառայության առավելությունների շարքում Wendy's-ում նշում են երթերի ամբողջական կառավարման գործիքների հասանելիությունը։ Բիզնեսի անձնական առցանց կաբինետում հնարավոր է սահմանել ուղեւորությունների պայմանները՝ ըստ աշխատակիցներին հատկացվող գումարի սահմանաչափերի, սակագների, ուղղությունների եւ այլ պարամետրերի։
Համակարգը ձեւավորում է մանրամասն հաշվետվություններ, որոնք հեշտացնում են ծախսերի վերահսկողությունն ու հաշվապահական գործընթացները։ Յուրաքանչյուր ուղեւորության ՀԴՄ կտրոնն էլ անմիջապես հասանելի է taxservice.am հարթակում։
«Մեր աշխատակիցներին տրամադրելով այս արտոնությունը՝ ցանկանում էինք ստեղծել առօրյայում իրական արժեք ունեցող հարմարավետություն։ Միաժամանակ, որպես գործատու, մասնաճյուղերի ցանցի ընդլայնմանը զուգահեռ` մեզ համար կարեւոր էր ունենալ մեկ կենտրոնացված համակարգ, որի միջոցով կարող ենք հեշտությամբ կառավարել բոլոր կորպորատիվ ուղեւորությունները։ Սա զգալիորեն պարզեցնում է թե՛ ՄՌԿ-ի, թե՛ հաշվապահության աշխատանքը», - նշել է Հայաստանում Wendy’s-ի գործադիր տնօրեն Տարոն Իսախանյանը։
Կորպորատիվ հաճախորդներին հասանելի է նաեւ Yandex Go-ի առանձին աջակցության ծառայությունը, որն ապահովում է արագ արձագանք եւ աջակցություն առցանց կաբինետի օգտագործման եւ կորպորատիվ ուղեւորությունների հետ կապված հարցերի դեպքում։

21.07.2026 | 11:51 Главная страница / Новости /
В последние годы в Армении растет интерес бизнеса к сервису корпоративных поездок Yandex Go. Этим решением уже пользуются около 1000 компаний из самых разных отраслей — от ресторанного бизнеса и финансового сектора до ИТ и розничной торговли.
Одним из партнеров сервиса стала международная сеть ресторанов быстрого питания Wendy’s, которая начала работу в Армении в этом году. Компания включила корпоративные поездки в пакет льгот для сотрудников, чтобы сделать их ежедневные поездки между домом и работой более удобными.
Среди преимуществ сервиса корпоративных поездок Yandex Go в Wendy’s отмечают наличие инструментов для полного управления поездками. В личном онлайн-кабинете компании можно настраивать условия поездок: лимиты расходов для сотрудников, тарифы, направления и другие параметры.
Система формирует подробные отчеты, упрощающие контроль расходов и работу бухгалтерии. Кроме того, кассовый чек по каждой поездке сразу доступен на платформе taxservice.am.
«Предоставляя сотрудникам эту льготу, мы хотели создать для них комфорт, который имеет реальную ценность в повседневной жизни․ Одновременно, по мере расширения сети ресторанов, для нас как работодателя было важно иметь единую централизованную систему, которая позволяет легко управлять всеми корпоративными поездками. Это значительно упрощает работу как HR-службы, так и бухгалтерии»,- отметил исполнительный директор Wendy’s в Армении Тарон Исаханян.
Корпоративным клиентам также доступна отдельная служба поддержки Yandex Go, обеспечивающая оперативную помощь по вопросам использования онлайн-кабинета и организации корпоративных поездок.