Ֆրանսիական փոքրիկ անկյուն Հրազդանում՝ Converse SME գործընկերությամբ
Հրազդանի միկրոշրջանում մի փոքրիկ անկյուն կա, որտեղ առաջին հայացքից արդեն աչքի է ընկնում յուրօրինակ միջավայրն ու ֆրանսիական նրբերանգներով տրամադրությունը։
Ինչպես հայտնել են Կոնվերս Բանկից, «Ազնավուր» սրճարան-ռեստորանը, որը գործում է 2025 թվականից, առանձնանում է ոչ միայն իր յուրահատուկ միջավայրով, այլ նաեւ համարձակ գաղափարով՝ Հրազդանում ստեղծել ֆրանսիական շունչ ունեցող հանգստի վայր։
Այստեղ այցելուներին դիմավորում է Էյֆելյան աշտարակի մանրակերտը։ Ինտերիերն ու միջավայրը կառուցված են ֆրանսիական մոտիվներով, իսկ խոհանոցը համադրում է ֆրանսիական նրբաճաշակությունն ու տեղական համերը՝ ստեղծելով յուրահատուկ փորձառություն։
«Ազնավուր»-ը տարբերվում է շրջակայքում գտնվող սրճարաններից ոչ միայն իր դիզայնով. այստեղ մարդիկ գալիս են ոչ թե պարզապես սնվելու, այլեւ գեղեցիկ միջավայրում հաճելի երաժշտություն վայելելու համար։ Սրճարան-ռեստորանը զարգանալու եւ ընդլայնվելու ծրագրեր ունի։
«Այս ճանապարհին, ինչպես եւ ստեղծման փուլում, կարեւոր դեր է ունենալու Կոնվերս Բանկի հետ համագործակցությունը: Ի վերջո, ցանկացած ճանապարհ անհամեմատ հաճելի է անցնել վստահելի գործընկերոջ հետ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

09.07.2026 | 14:43 Главная страница / Новости /
В микрорайоне Раздана есть небольшой уголок, который с первого взгляда привлекает внимание посетителей своей уникальной атмосферой и французскими нотками.
Как отметили в Конверс Банке, кафе-ресторан «Азнавур», работающий с 2025 года, выделяется не только своим оригинальным интерьером, но и смелой идеей - создать в Раздане место отдыха с французским колоритом.
Посетителей встречает миниатюрная копия Эйфелевой башни. Интерьер и общая атмосфера выполнены в французских мотивах, а кухня сочетает изысканность французской гастрономии с местными вкусами, создавая неповторимый гастрономический опыт.
«Азнавур» отличается от расположенных поблизости кафе не только своим дизайном. Сюда приходят не просто чтобы поесть, но и чтобы погрузиться в приятную атмосферу и насладиться прекрасной музыкой в уютной обстановке.
«Кафе-ресторан имеет планы по дальнейшему развитию и расширению. Как и на этапе создания, важную роль на этом пути будет играть сотрудничество с Конверс Банк. В конце концов, любой путь гораздо приятнее проходить, когда рядом есть надёжный партнёр»,- отмечается в сообщении.